موج سواری زن ایرلندی در سواحل چابهار(+ فیلم و عکس)

اخبار استان سیستان و بلوچستان به روایت شما
خبرهایی که از دیدن آن خشنود شدید یا متاسف ، دراینجا بیان کنید
ذکر منبع باعث احترام به حقوق دیگرن است
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

موج سواری زن ایرلندی در سواحل چابهار(+ فیلم و عکس)

پست خوانده نشده توسط Admin »

«یک موج سوار زن ایرلندی با لباس طراحی شده شنا برای زنان مسلمان در سواحل چابهار در استان سیستان و بلوچستان موج سواری کرد.»
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ عصر ایران در مطلبی به نقل از روزنامه گاردین گزارش داد: «"ایسکی بریتون" خانم 26 ساله ایرلندی برای مشارکت در پروژه یک زن فیلمساز فرانسوی به همراه این مستندساز وارد ایران می‌شود و براساس بررسی‌هایی از قبل با "گوگل مپ" انجام داده بودند، به چابهار می‌روند.
موج سوار 26 ساله ایرلندی که مروج این ورزش آبی بین زنان در سراسر جهان از جمله در کشورهای اسلامی است و بدین منظور به کشورهای مختلفی سفر کرده، می‌گوید: "تجربه شنا و موج سواری با لباس مخصوص زنان مسلمان هر چند کمی متفاوت است و در دما و گرمای هوا سخت است، اما زنان مسلمان می‌توانند این ورزش را تمرین کنند."
خانم بریتون درباره موج سواری خود در سواحل چابهار می‌گوید: "ما دو نفر بدون اطلاع قبلی و بدون اطمینان از اینکه در ایران پذیرفته می‌شویم ، وارد این کشور شدیم و یک راست از تهران به منطقه‌ای رفتیم که تا حالا شاهد موج سواری هیچ زنی در سواحل خود نبوده است."
این موج سوار افزود: "من با لباس مخصوص شروع به موج سواری کردم و ناگهان متوجه شدم عده زیادی از مردم حیرت زده در ساحل جمع شدند و حتی برخی از آنها به پلیس زنگ زدند."
وی می‌افزاید: "وقتی پلیس آمد مانع کار من نشد، اما گفتند که نگران آسیب دیدن من در اثر برخورد به صخره یا سنگ هستند."
این زن ایرلندی با بدیع خواندن تجریه موج سواری خود با لباس کاملا اسلامی در گرمای 30 درجه ساحل چابهار و در آب‌های اقیانوس هند، ابراز امیدواری کرد که در سفر سال آینده‌اش به ایران زنانی را ببیند که با تخته بورد در سواحل چابهار موج سواری می‌کنند.
این موج سوار زن ایرلندی که به کشورهای مختلفی برای ترویج این ورزش در بین زنان سفر کرده است، سوژه یک فیلم مستند برای"ماریون پویزو"، فیلمساز فرانسوی شده است و قرار است این فیلم که بخشی از آن در ایران و در سواحل چابهار فیلمبرداری شده، هفته آینده از یک شبکه تلویزیونی دولتی فرانسه پخش شود.»
پیوست‌ها
_موج سواری زن ایرلندی در سواحل چابهار_‎.mp4
موج سواری زن ایرلندی در سواحل چابهار(دانلود فیلم)
(14.89 MIB) 493 مرتبه دانلود شده
Irish woman surfing off the coast of Chabahar
Irish woman surfing off the coast of Chabahar
Irish woman surfing off the coast of Chabahar.jpg (28.78 KiB) مشاهده 1383 مرتبه
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

Re: موج سواری زن ایرلندی در سواحل چابهار

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

مبارکه ادمین جان!!
نمردی و ارزوت که دیدن توریستی که از سواحل چابهاربخواد استفاده کنه به واقعیت پیوست!!!!!! :D
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Admin
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

Re: موج سواری زن ایرلندی در سواحل چابهار

پست خوانده نشده توسط Admin »

آره، راست میگی 4z4 عزیز...
البته مدتی هست که در کنار هتل لیپار در منطقه آزاد چابهار شرکتی اقدام به آموزش غواصی حتی با اعطای مدرک میکنه.
توی تلوزیون و در شبکه ی سراسری، خود صدا و سیما هم بهش اشاره کرده.
به نظر من این ورزش آبی، ورزش کم هزینه تری هست و امیدوارم افرادی پیدا بشن که بتون این ورزش رو در چابهار باب کنند. چون این عکس مریوط به جاده ی ساحلی هست(اگه اشتباه نکنم) که در اونجا دریا واقعا مواجه و برای موج سواری مناسب.
فکر نمیکم در بقیه جاهای ایران که خط ساحلی وجود داره، مثل دریای عمان خروش موجهای آبی وجود داشته باشه.

به هر صورت باید به انتخاب این دو نفر آفرین گفت!
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
behzad
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
معرفی بیشتر: شاعر ونویسنده .البته براخودم مینویسم
محل اقامت: بلوچستان.کنارک..پایگاه هوایی دهم شکاری
تماس:

Re: موج سواری زن ایرلندی در سواحل چابهار(+ فیلم و عکس)

پست خوانده نشده توسط behzad »

بابا دم آدمین بخاطر این پست ودم اون زنه بخاطر این موج سواری گرم...من میخوام برم باهاش مسابقه بدم هنوز هست اون خانم بریتون یه رفته کشورش؟ :D
ای نگین سیستانم هامون/اگرچه همچون درخت پاییزی خشکیدی ولی من برتن خشکیده وترک خورده ات بوسه میزنم وفریاد میکشم:دوستت دارم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار استان سیستان و بلوچستان”