کمپوت خرما

مباحثی پیرامون موقعیت اجتماعی ، نقش زنان در اجتماع
توانمندی وعلاقه مندیهای زنان سیستان و بلو چستان

مدیر انجمن: alpha

آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

کمپوت خرما

پست خوانده نشده توسط Admin »

سلام به همه ;)
الان ویدئویی از سایت صدا و سیمای ایران دیدم که خیلی جالب بود و طرز تهیه کمپوت خرما را آموزش می داد.

کمپوت خرما : مواد لازم : 1- خرمای نارس 2- آب 3- هل و وانیل به مقدار لازم . این کمپوت از مواد کاملا طبیعی و مقوی تشکیل شده است فرق اساسی این کمپوت با دیگر کمپوتهای موجود در بازار این است که در آن از هیچ گونه شکر و ماده شیرین کننده ای استفاده نشده است . این کمپوت برای دانش آموزان در هنگام درس خواندن بسیار مقوی و انرژی زا میباشد .

http://negah.irib.ir/media/show_video/931

با خودم فکر می کردم اگه این ایده صنعتی بشه چقدر می تونه جلوی ضایعات این محصول رو بگیره ، می تونه اشتغال زایی کنه ، با صادرات به دنیا می تونه چقدر در مطرح شدن استان سیستان و بلوچستان نقش داشته باشه و ...
توجه کنید که خرمای نارس اصلی ترین ماده ی تشکیل دهنده این کمپوت خرما است و ماده شیرین کننده ی مصنوعی در آن وجود ندارد!.
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
sonia
نماینده سرزمین دریا و کویر
نماینده سرزمین دریا و کویر
محل اقامت: ایران

Re: کمپوت خرما

پست خوانده نشده توسط sonia »

چه ایده ی خوبی ;)
درد من حصار برکه نیست،
درد من زیستن با ماهیانی است
که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است ...
ارسال پست

بازگشت به “بانوان استان سیستان و بلوچستان”