بادهای سیستان- رحمت برای چه کسانی و عذاب برای چه کسانی؟

کمک به رشد اقتصادی استان سیستان و بلوچستان
ایده ها وطرح های اقتصادی و ابتکاری خود را اینجا مطرح کنید
شناخت استعدادهای بازرگانی سیستان و بلوچستان
ارائه ی راهکار برای رشد اقتصادی ، از شمال تا جنوب استان

مدیر انجمن: 4z4

آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

بادهای سیستان- رحمت برای چه کسانی و عذاب برای چه کسانی؟

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

سلام به همه عزیزان

خبر نصب 500 مگاوات نیروگاه بادی در آینده ای نزدیک در سیستان همه اهالی سیستان و بلوچستان رو خوشحال کرد.

تا حالا فکر کردین که چه کسی یا کسانی قرار هست این نیروگاه رو احداث کنند؟ و سود حاصل از این بادهایی که همه اهالی سیستان از اون در عذاب هستند به چه کسی می رسه؟
آیا روزی این باد ها منبع خیر و برکت برای مردم زجر کشیده سیستان میشه؟

این سئوالات من رو واداشت که تحقیق کوچکی در رابطه با نیروگاه بادی سیستان انجام بدم که از نتیجه تحقیقم خیلی ناراحت و افسرده شدم.....

اما نتیجه تحقیق من این بود که 3 دالان باد که مناسب برای احداث نیروگاه هستن در استان ما وجود داره !!

و مجری و سرمایه گزار احداث این نیروگاه ها یک شرکت خصوصی هست!!( قابل توجه دوستانی که فقط فکر می کنند دولت باید کاری برای این استان انجام بده)

و مکان دفتر مرکزی این شرکت خصوصی در مشهد هست!! و اسم شرکت مجتمع نیروگاه های فراگامان هست!! با سرمایه محدود ثبت شده و در ابتدای کار سهامداران این شرکت تنها اعضای خانواده مدیر عامل شرکت بودن!!

بعد از فاز تحقیقاتی شرکت فراگامان جهت جذب سرمایه در کشور تبلیغاتی کرد ( بخصوص در روزنامه های محلی استان سیستان و بلوچستان)

و در حال حاضر در زمینه برق و انتقال فعالیت خوبی در کشور داره!!

شرکت فراگامان در حال حاضر 1666 نفر سهامدار داره که در لیست سهام داران این شرکت تنها و تنها اسم 12 نفر از سیستان و بلوچستان بچشم میخوره!!
4 نفر از زابل 7 نفر از زاهدان و1 نفر از چابهار!! و بقه سهامداران از شهرها و حتی روستاهای کشور هستند!!
در صد مشارکت مردم استان سیستان و بلوچستان در سرمایه گزاری برای استفاده از نعمتهای خدادادی استان تنها 0.72 درصد نفر هست حالا درصد سرمایه بماند!!

و سود حاصل از این منابع خدادای برای مردم استان سیستان و بلوچستان زیز 1 درصد هست!!

بنظر شما آیا حق مردم ما از این نعمات الهی اینقدر هست؟ ( همه می دونن که مردم سیستان چقر عذا می کشند)

آیا مردم ما نمی تونستن تمام سرمایه این شرکت رو تامین کنن؟

و برای افزایش سهم مردم ما ازاین نعمتها چکار میشه کرد؟
لطفا جواب بدید!!

آدرس سایت مجتمع نیروگاه های فراگامان: http://www.nirogah.com/portal

سری به پروژه های این شرکت بزنید : http://www.nirogah.com/portal/?page_id=43

لیست سهامداران این شرکت :http://www.nirogah.com/portal/?page_id=11

من از ناراحتی نمی تونم چیز دیگهای بگم!!!!تصویر
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
rasool
تفریح و سرگرمی در سرزمین دریا و کویر
تفریح و سرگرمی در سرزمین دریا و کویر
محل اقامت: سیستان دیار رستم دستان
تماس:

Re: بادهای سیستان- رحمت برای چه کسانی و عذاب برای چه کسانی؟

پست خوانده نشده توسط rasool »

اگه برقش استفاده استان بشه باز میشه یک کاریش کرد

البته خیلی تبلیغات سهامش کم بوده من که اصلا متوجه نشدم کی بوده
شما از مطالبي كه ميخوانيد نشانه شخصيت شماست

تصویر
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

بزرگترین مزیت تولید برق از باد استان امکان فروش به کشور های همسایه هست!!
تولید برق از باد و انرژی خورشیدی به دلیل کم هزینه بودن و رایگان بودن مواد اولیه مورد نیاز خیلی به صرفه هست!! برای همین از نظر اقتصادی این نوع نیروگاه ها مقرون بصرفه هستن و به دلیل هزینه های کمتر نگهداری نسبت به بقیه نیروگاه ها سود خیلی خوبی عاید صاحبانشون می کنند!!

فرض کن اگر کشاورزان سیستان و یا مثلا کسانی که گازوییل کشی می کنن تو این طرح و یا طرح های مشابه سرمایه گزاری کنن سود حاصل از همچین سرمایه گزاری تو زندگیشون چه تاثیری می تونه داشته باشه؟

و اگر قشر متوسط جامعه تو همچین طرح هایی سهیم بشن سطح درامدشون تغییر مثبت میکنه!!
فکر کنم 3 یا 4 سال پیش آگهیش رو تو روزنامه زاهدان دیدم اما اون زمان دانشجو بودم و بی پول!!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

چیزی که هست اینه که حتی اگه ما نیروگاه هم نداشته باشیم مشکل تامین برق هم نخواهیم داشت.مهم اینه که ماهایی که اینجا هستیم و می تونیم به دنبال یه سرمایه گذاری مناسب برای خودمون و استانمون باشیم ، توی یه همچین پروژه هایی شرکت داشته باشیم.
استعداد خدادادی منطقه مال ماست.چرا ما سرمایه گذاری نکنیم و استفاده اونو نبریم؟واقعا نمی تونیم یا مشکل جای دیگه ای هست؟ :smile:
به نظرمن میشه زمان تصمیم گیری برای اجرای این پروژه ها بیشتر تبلیغات کرد و به مردم آگاهی داد ولی قبلش باید بخوایمتصویر
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

خدائیش تو سیستان و بلوچستان از مردم بپرسی بورس چیه چند نفر می دونن؟
من خودم میدونم بورس چیه ولی حتی با نحوه کارکردش آشنا نیستم.
فکر می کنم الان باید زاهدان هم تالار بورس آمده باشه؟
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

سلام امین جان
مثل این که شما خیلی از احوال استان دور هستین!!
عارضم خدمت انورتون که تالار زاهدان چند سال هست که راه افتاده!!!!
و در زمان راه اندازی پتانسیل قوی مردم استان سیستان و بلوچستان برای سرمایه گذاری در بورس و حجم خریدهایی که انجام شد باعث تعجب تحلیل گران شد و آمار خردیها در تالار زاهدان صدر اخبار سایتهای اقتصادی بود!!
شایع شده بود که 24 درصد سهام ایران خودرو تو تالار بورس زاهدان خرید شده!!

در ضمن شرکت فراگامان تو بورس سهام نداره و یک شرکت نوپا و دانش بنیان بوده و هست و بیشتر شرکت های بورسی وابسته به دولت هستند!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

شنیده بودم تالار بورس افتتاح شده اما نمی دونم کی و کجا.
حالا که اینطور شد لازم هست مطلب آموزشی بنویسی درباره بورس. :cool:
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
Admin
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

در هر صورت این پتانسیلی که خدادادی برای سیستان فراهم هست و باید برنامه ای تنظیم شده برای بهره برداری هرچه بیشتر از این نعمت خدادادی بوجود بیاد ;)
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

برنامه کلان رو دولت زحمتش رو کشیده!!
اما برای اینکه مردم وارد به این مقوله ها بشن و فرصت های سرمایه گذاری از این قبیل رو از دست ندن باید چه کار کرد؟
دکتر شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اتاق فکر”