2 ایده برای تولید محصولات غذایی منحصر بفرد در استان

کمک به رشد اقتصادی استان سیستان و بلوچستان
ایده ها وطرح های اقتصادی و ابتکاری خود را اینجا مطرح کنید
شناخت استعدادهای بازرگانی سیستان و بلوچستان
ارائه ی راهکار برای رشد اقتصادی ، از شمال تا جنوب استان

مدیر انجمن: 4z4

آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

2 ایده برای تولید محصولات غذایی منحصر بفرد در استان

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

با سلام به همه عزیزان

ایده اول:

اخبار مربوط به تولید هندوانه در استان عزیزمون فکری رو به ذهنم القا کرد که به نظرم جالب و عملی آمد!!

اگر به سیر تولید هندوانه در استان دقت کنید متوجه می شید که برداشت هندوانه خارج از فصل حدود اواخر زمستان در منطقه های باهو کلات و زرآباد شروع میشه بعد از اتمام تقربی برداشت هنوانه اوایل بهار در منطقه ایرانشهر شروع میشه و در اواخر بهار برداشت هندوانه در منطقه سیستان شروع میشه!!

متاسفانه با توجه به اینکه برداشت هندوانه در مناطق جنوب غربی و شمال شرقی کشور هم در همین بازه زمانی اتفاق میفته که این امر و بعضی افراد سود جو وقاچاقچی که اقدام به حمل محموله های قاچاق همراه محموله های هنوانه می کنند و دوره کوتاه ماندگاری این میوه ارزشمند و خوشمزه باعث میشن که کشاورزان ما نتونن محصولشون رو کاملا به بازار های کشور برسونن و در نتیجه به سودی که حقشون هست و براش ماه ها زحمت می کشن و هزینه می کنن، برسن!

و متاسفانه تعدادی که بیشتر کشاورزان حوضه سیستان هستن ضرر می کنن!

راه حل اینه که رو بیاریم به فراوری این محصولات!!

بنظر من اگر از آب هندوانه بصورت آب میوه به فروش برسه می تونه ارزش افزوده خوبی برای این محصول باشه!
و می تونم با اطمینان بگم این محصول در تمام کشور با استقبال مواجه میشه و خوب فروش می کنه!

حتی اگر سرمایه گذاری بشه و قرار دادی با کمپانی که آب میوه های رانی رو تولید میکنه در زمینه انتقال

مکانیزم تولید به استان عزیزمون و تولید با برند رانی مطابق با تمامی استانداردها و معیارهای تولید اون شرکت

بسته بشه !

در اینصورت می شه به بازار های جهانی فکر کرد و این هندوانه هایی که کسی بهشون نگاه نمیکنه و کشاورز از تولیدش ضرر میده برای کشور ارز آوری خوبی داشته باشه!

حالا استفاده از تخم و پوست هندوانه جهت تولیدات صنعتی بماند!!

اما ایده دوم:

حجم قابل قبولی از تولیدات جالیزی استان سیستان و بلوچستان بخصوص در منطقه سیستان به خربزه اختصاص داره!

محصولی صنعتی که میشه از خربزه تولید کرد و تابحال کسی برای تولید این چنین محصولی اقدام نکرده کمپوت خربزه هست!!

با توجه به شیرین بودن خربزه و در صورتی که از بذر های اصلاح شده در منطقه استفاده بشه کمپوت خربزه به هیچ وجه نیاز به اضافه کردن شکر نداره!! و از این لحاظ تولید این کمپوت خیلی به صرفه میشه!

موفق، شاد و سلامت باشید
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

Re: 2 ایده برای تولید محصولات غذایی منحصر بفرد در استان

پست خوانده نشده توسط Admin »

ایده های خیلی خوبی بود.
اینها طرحهایی هستند که روند تولید ارزش افزوده از محصولی که پرت زیادی می تواند داشته باشد را تشریح می کند.
جا داره این ایده ها را نمایندگان و استاندار محترم استان ببینند و در سال جهاداقتصادی که به نظر من بهترین فرصت است ، این طرح ها را پیاده کنند.
البته علاقه و حمایت مردم هم بسیار می تواند تاثیر گذار باشد.
اگه یه طرح توجیهی مناسب براش نوشته شه ، میشه رسمی مطرحش کرد و حمایت دولت را جلب کرد به نظر من.
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
ارسال پست

بازگشت به “اتاق فکر”