فراخوان همکاری در کانون فرهنگی سیستانیان

مباحثی پیرامون نژاد و فرهنگ تاریخی سیستان
آشنایی با فرهیختگان و علمای سیستانی

مدیر انجمن: matashfaraz

fatemi
نماینده سرزمین دریا و کویر

فراخوان همکاری در کانون فرهنگی سیستانیان

پست خوانده نشده توسط fatemi »

با سلام خدمت همه دوستان و همشهریان عزیزم

در چند هفته گذشته به همراه چندی از فعالان فرهنگی و هنری در عرصه تبلیغات و گسترش فرهنگ و هنر سیستان و همچنین نخبگان و ایده پردازان سیستانی جهت آبادی سیستان عزیزمان دور هم گرد آمده و کانونی را جهت انسجام فعالیتها و دور هم آمدن همه کسانی که در گوشه گوشه ایران و حتی جهان دل در گرو مهر سیستان دارند و با مهارت،تخصص و هنر خود برای آبادانی سیستان و بهبود کیفیت زندگی سیستانیان تلاش می کنند در زیر یک سقف به کارهای خود ادامه دهند.

لذا از کلیه عزیزان و سرورانی که در تالار مطلب می گذارند و قلم شیوایی دارند و ایده ها و راهکارهایی برای آبادی سیستان عزیزمان دارند جهت عضویت در این کانون دعوت به عمل می آید.

قابل ذکر است که این کانون کاملا مردمی بوده و وابسته به هیچ حذب سیاسی یا تفکر یا مکتبی نبوده و نخواهد بود.چرا که ما اعتقاد داریم وقتی سیاست حرف می زند حقیقت سکوت می کند.همچنین این کانون ابدا متعلق به استان یا منطقه ای نبوده و همه عزیزان در سراسر ایران اسلامی و دیگر کشورها می توانند در این کانون فعالیت نمایند.
هیچ رئیس یا مدیر عامل یا ... در این کانون وجود ندارد و هر کسی که در این کانون فعالیت می کند خود را متعلق به این کانون می داند و متعهد و مسئول است.
البته ناگفته نماند در حال حاضر برای شروع کار این کانون تحت حمایت مجله گلستان نو اولین مجله استانی استان گلستان می باشد و مجوز تیراژ کشوری دارد.از اینرو برای شروع کار این کانون در قالب یک مجله فعالیت خود را آغاز کرده است و شما می توانید ازاینجااولین شماره این مجله را دانلود کنید.در ضمن از آنجایی که اولین شماره می باشد قطعا نواقص و کمبودهایی دارد که از همه عزیزان خواهشمندیم از نظرات خود ما را بهره مند نمایید.

لذا از دوستان خواهشمندم نوشته ها،ایده ها و مطالب خود را در زمینه های زیر ارسال نمایند:

مسائل اجتماعی و مشکلات سیستان
مسائل فرهنگی و هنری سیستان (داستان،شعر و قطعه های ادبی،دلنوشته ها...)
مسائل مربوط به موسیقی سیستان (ارسال آهنگ و دموهای بداهه،رقص و آواز)
مسائل مربوط به آشپزی سیستان و سوغاتی های سیستان
مسائل مربوط به آداب و رسوم و آئیین ها
ارسال فیلم و مستند درباره سیستان (جهت تکمیل بانک رسانه)
ارسال آثار هنری از قبیل عکس و نقاشی در باب سیستان
همچنین کارهای هنری مانند طراحی لوگو و ساخت انیمیشن
و ...

آرمان و شعار ما همیشگی ما همواره اتحاد اتحاد اتحاد است

دوستان در صورت همکاری در همین تاپیک آمادگی خود را اعلام کنند و در صورت هر گونه سوال آن را در همین تاپیک بیان نمایند.
آخرین ویرایش توسط fatemi در شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۴ ب.ظ، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
هر کسی کو دور ماند از اصل خویش/باز جوید روزگار وصل خویش
fatemi

Re: فراخوان همکاری در کانون فرهنگی نیمروز

فعالیتهای کانون کاملا فرهنگی بوده و طبق اساسنامه آن ورود افراد یا افکار سیاسی یا مذهبی به آن ممنوع میباشد.
در اساسنامه کانون سلسله مراتبی از قبیل دبیر کانون و اعضای شورای مرکزی و مدیر کمیته ها و... پیش بینی شده اما چون هنوز کانون در مراحل اولیه تشکیل خود میباشد و در حال عضوگیریست افرادی برای تصدی این سمتها انتخاب نشده اند.
عضو گیری در این کانون نامحدود میباشد و همه بدون هیچ محدودیتی میتوانند عضو شده و فعالیت نمایند
.در ضمن با توجه به دسته بندی بودن مطالب نشریه نیمروز لطفا حوضه فعالیت در نشریه را نیز اعلام نمایید.
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

مجله ی شماره یک نیمروز را در آدرسی که گذاشته بودید دانلود کرد.بسیار پربار است بخصوص اینکه از نوشته های آقای "پیام سیستانی" و همچنین از عکسهای منحصر بفرد آقای "شاهی پودینه" در آن نیز وجود داشت.
چون ممکن است در نگاه اول لینکی که گذاشتید دیده نشود من آن را دوباره در اینجا قرار می دهم :
روزنامه گلستان نو - مجله ی نیمروز : http://www.4shared.com/file/PSHo6zdu/nimruoz_one.html

به همه دوستان هم پیشنهاد می کنم حتما ببینند. ;)
امیدوارم این کانون بتواند مجله نیمروز را مستقل منتشر نماید.
پیشنهادی هم که دارم این است که ابتدا نشر این مجله را به صورت نسخه های اینترنتی-الکترونیکی شروع کنید و بعد در کنار آن به نشر نسخه های چاپی بپردازید. :)
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
fatemi

با تشکر از جناب ادمین.
سیاست کانون ما در اولویت قرار دادن کارها در دنیای واقعی ست و سپس انتشار ان در دنیای مجازی.
شماره 2 نشریه نیمروز نیز منتشر شد. به محض دریافت فایل آن را در اختیار دوستان خواهم گذاشت.
دوستان در صورت تمایل به همکاری و یا ارسال مطالب برای چاپ در نشریه پ.خ ویا ایمیل ارسال نماییدد
با تشکر
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

Re: فراخوان همکاری در کانون فرهنگی سیستانیان

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

با سلام و درود به همه فعالان و دلسوزان این آب و خاک

ای کاش چنین کانونی برای کل استان بوجود می امد

به نظر بنده حقیر سیستان بدون بلوچستان و بلوچستان بدون سیستان معنا ندارد و هر کدام به جدایی محکوم به نابودی هستند

کاش روزی را شاهد باشیم که همه دست در دست هم نهیم به مهر برای ارتقاع و استفاده از تمام ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Goche Sisto
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
محل اقامت: Tehran / Sisatn
تماس:

پست خوانده نشده توسط Goche Sisto »

کاش در خصوص محل بودجه کانون نیز توضیحات لازمه را می دادید؛

لطفا سلسله مراتب کانون و اعضای فعال آن را نیز شرح دهید؛

من نیز در صورت همسو بودن اهداف کانون با خط مشی کلی ای که در راه آبادانی زادبوم ام دارم، با افتخار در این کانون به فعالیت خواهم پرداخت .
بولتن تحلیلی سیستانیان

Zabax.blogfa.com
fatemi

به زودی
payamsistani
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★

پست خوانده نشده توسط payamsistani »

درود بر دوست عزیزم جناب فاطمی

سپاس از مهربانی ات . گامی هر چند کوچک در راستای فرهنگ ستودنی ست . من هم با دوستان هم سو هستم که بهتر است پیش از هر گامی کمی در باره ی این کانون و نیز اساس نامه و مرام نامه و اعضای آن توضیحاتی کوتاهی را برای دوستان بنویسید .

پیام سیستانی
تصویر
payamsistani
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★

پست خوانده نشده توسط payamsistani »

درود بر جناب فاطمی عزیز

دوباره همه ی نوشته ها و گفت و گوهای دوستان خوبم را خواندم . نام ها و نشانی هایی که در نوشته های شما بود را شناختم . اگر منظور از گلستان نو همان گلستان نویی باشد که در استان گلستان و در شهرستان گرگان نشر می شود و پیش تر ها نیز نامش نیمروز بود و صاحب امتیاز آن نیز جناب محمد آذری بودند باشد را خوب می شناسم . از قضا ایشان چند مدتی پیش نیز برای بنده تلفن زدند و در باره ی برخی چیز ها کمی سخن گفتیم . و نیز اگر منظور از نشریه ی نیمروز که در استان گلستان و با پشتوانه ی دانشگاه علوم پزشکی و همت دوستان قدیمی ام محمد نوذری و دوستان دیگرم از جمله سعید پودینه نشر می شود را نی از پیش از نشر دیده ام اما در باره ی کانون فرهنگی آگاهی چندانی ندارم که وابسته به کدام یک از این دو نشریه است . اما همان گونه که پیش تر ها هم به سردبیر نشریه ی نیمروز عرض کرده ام و دوستان قدیمی ام که ما سال ها با هم هم داستان و به قول قدیمی ها هم پیک بوده ایم می دانند که بنده از بیخ و بن با با هر گونه خون پرستی / قوم پرستی / خاک پرستی و فرهنگ پرستی میانه ی خوبی ندارم و هر چیزی که مرا از فرهنگ ها و مردم دیگر جدا سازد با آن هم سو و هم داستان نیستم چرا که مرز بسیار باریکی ست بین شناسایی و شناساندن فرهنگ و تاریخ قومی و خودپرستی ها و برتری خواهی های نزادی و یا همان ناسیونالیسم .

در هر روی بنده از بن جان خواهان شکوفایی فرهنگی هستم چرا که در نگاه من فرهنگ به پیوند ها می انجامد نه گسست ها و جداسازی ها... اگر شعر سیستانی نیز می سرایم نه برای زنده نگه داشتن گویش و فرهنگی ست و نه برای ثبت در تاریخ . تنها و تنها به می خواهم رویاهای انسانی خویش را با زبان مادری خویش برای همه ی آدمیانی که با آنان حس مشترکی دارم بخش کنم . به همین سادگی .

درود بر عشق .

ارادتمند شما : پیام سیستانی
تصویر
fatemi

درود بر گوچه سیستوی عزیز و دلسوز
در مورد سلسله مراتب کانون باید عرض کنم که در اساسنامه آن سلسله مراتبی به صورت دبیر کانون ،اعضای شورای مرکزی ،اعضای شورای عمومی و مدیران کمیته های دائمی یا مقطعی کانون که از اعضای شورای مرکزی انتخاب میشوند پیش بینی شده است. اما در واقع این سلسله مراتب به جهت دادن رنگ و لعاب قانونی و درج در اساسنامه است. هر کس میتواند در این کانون ایده بدهد و مانند یک عضو از اعضای مرکزی فعالیت کند و حتی مدیر کمیته ای شود.
بودجه طرحها از منابع مردمی تامین میشود و وامدار هیچ نهاد یا اداره ای نمیباشد. تا کنون آقای آذری مدیر مسئول روزنامه گلستان نو بخش اعظم هزینه ها را پرداخت کرده اند .
امیدوارم حضور گرم فعال و مفید شما موجب تعالی فرهنگ سیستان و سیستانیان باشد.
آخرین ویرایش توسط fatemi در سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۰, ۷:۵۳ ب.ظ، در مجموع 2 بار ویرایش شده است.
ارسال پست

بازگشت به “ادبیات و فرهنگ سیستان”