سفر به خیرآباد ، محترم آباد و کوتیچ از توابع نیکشهر

شرح سفرنامه هابه مناطق مختلف سیستان وبلوچستان
سفر به شهرهاو روستاهای دور افتاده و...
به همراه تصاویر دیدنی

مدیر انجمن: Admin

آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

سفر به خیرآباد ، محترم آباد و کوتیچ از توابع نیکشهر

پست خوانده نشده توسط Admin »

سلام
چند روز پیش باید سری به توابع نیکشهر می زدم.از سمت چابهار حرکت کردم تا به نیکشهر واز آنجا به سمت بنت و فنوج و در نهایت به سمت روستاهای خیرآباد و محترم آباد وکوتیچ برسیم.
تصاویر زیر مربوط به این روستاهاست.
در راه رسیدن به این روستاها از طرف نیکشهر که حرکت کنید ، دره های بزرگ وخطرناکی را می توانید ببینید.که واقعا" در این مناطق بی نظیر هستند.از شواهد امرپیداست که این دره ها در پی سیلابهای سال گذشته پرآب بوده اند.به گفته ی راننده هم این مناطق محل زندگی دادشاه بوده است.
درروستای خیرآباد با جوانی برازنده به نام " ادهم شیرانی " آشنا شدم که با اصرار فراوان ما را به نهاردعوت کرد.گرچه هوا خیلی گرم بود اما وجود چنین انسانهایی سختی راه را تحمل پذیر می کنند.ادهم برای من توضیح داد که در روستایش قبل از انقلاب آب آشامیدنی ولوله کشی موجود بوده است ولی متاسفانه امروز از آن خبری نیست.البته در راه می توانید لوله های بزرگ آب را ببینید که در حال رساندن این نعمت بزرگ به روستا می باشند.
پیوست‌ها
ادهم شیرانی
ادهم شیرانی
kheir-abad---adham-shirani.jpg (15.09 KiB) مشاهده 1072 مرتبه
دره های بین راه
دره های بین راه
1_kheir-abad1.jpg (11.79 KiB) مشاهده 1069 مرتبه
خیرآباد
خیرآباد
kheir-abad-(2).jpg (13.42 KiB) مشاهده 1066 مرتبه
روستا
روستا
kheir-abad0.jpg (8.81 KiB) مشاهده 1058 مرتبه
مسجد روستا
مسجد روستا
dare-dar-rahe-kheir-abad4.jpg (12.85 KiB) مشاهده 1186 مرتبه
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D

بازگشت به “سفرنامه های سیستان و بلوچستان”