چگونگی گردش پول در استان سیستان و بلوچستان -1

کمک به رشد اقتصادی استان سیستان و بلوچستان
ایده ها وطرح های اقتصادی و ابتکاری خود را اینجا مطرح کنید
شناخت استعدادهای بازرگانی سیستان و بلوچستان
ارائه ی راهکار برای رشد اقتصادی ، از شمال تا جنوب استان

مدیر انجمن: 4z4

آواتار کاربر
dehvary
ادبیات و فرهنگ بلوچستان و بلوچ
ادبیات و فرهنگ بلوچستان و بلوچ
محل اقامت: س و ب
تماس:

Re: چگونگی گردش پول در استان سیستان و بلوچستان -1

پست خوانده نشده توسط dehvary »

اتفاقا قبل از اینکه این موضوع را ببینم در نظرسنجی راجع به بحث محیط زیست اشاره ای به همین موضوع داشتم و آن را برای ادمین عزیز فرستادم .

گرچه شم اقتصادی بالایی ندارم ولی از ایشان بخاطر قبول زحمت در مطرح کردن موضوعاتی نظیر فقر و روشهای رفع آن از استان ممنونم.

به نظرم هرچقدر راجع به این موضوعات بحث کنیم کم گفتیم چرا که استان ما فاصله زیادی با استانهای دیگر کشور دارد از حیث فرهنگی بگیر تا اقتصادی و اجتماعی و ...

با تشکر : دهواری
لذ تي كه در فراق است در وصال نيست چون در فراق شوق وصال است و در وصال بيم فراق.
لحظات را طي کرديم تا به خوشبختي برسيم، وقتي رسيديم فهميديم خوشبختي همان لحظات بود.
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

برای این که دوباره کاری نشه کاش می شد برخی مقالات علمی دانشجویان اقتصاد استان رو که در موارد محلی نوشته شده رو جمع آوری کرد و اینجا قرار داد.
از دانشگاه های مختلف. حالا چه پایان نامه و چه مقاله.
همش می تونه مفید باشه
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

سلام به همه عزیزان
از استاد دهواری عزیز و آقای نورا و ادمین که بحث رو جدی گرفتن تشکر می کنم!!
امیدوارم اینجا بتونم باعث جرقه هایی کوچک در ذهن دوستان بشم!!
با نظر ادمین عزیز در مورد تشکیل کارگروه ههای ویزه موافق هستم و اصولی ترین کار هم همین هست!!
اما این کار گروه رو چه کسانی باید تشکیل بدهند؟
این کار گرو ها باید متشکل از همه اقشار جامعه باشه که همه جور درد و مشکل به چشم بیاد نه گروهی خاص که باعث بوجود امدن شرایط برای افرادی و نابودی شرایط زندگی برای دیگران بشن!!
امیدوارم این سایت بتونه تو این زمینه کمکی بکنه!!

در مورد پیشنهاد اقای نورا کار خوبی هست!! اما من تا حالا هیچ جا ندیدم یک استاد دانشگاه در رابطه با مسائل اقتصادی نظر سازنده و ایده جهت ساخت بده!!
همش کارشون نقد و بررسی هست!!

اینجا ما نیاز به بیان نظرات خواننده ها داریم شاید از بین این نظرات بهشه به راه حل خوبی رسید!!

اما متاسفانه ما یاد نگرفتیم فکر کنیم!!
مثلا تا حالا تنها ادمین فکر کرده و یک جواب داده در صورتی که این مبحث حداقل 20 بار باز و احتمالا خونده شده !! :evil:

پس لطفا فکر کنید و نظر بدید!!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

اول از همه از آقا امین و آقا روسل خواهش میکنم که موضوعات اضافی رو جاهای دیگه طرح کنند.
اما بعد
ممنون دوست من مووضع بسیار خوبی را مطرح کرده اید زیرا برای اینکه بتوانیم کاری بکنیم اولین چیز فهمیدن این است که از چه راهها و امکاناتی میشود استفاده کرد و این از چه طریق هایی به دست می آید.
فعلا نمی توانم نظری بدهم در این مورد ولی سعی میکنم با مطالعه دقیق مطلب شما و صحبت با دوستان دیگر پنظر خود را به سمع و نظر همه دوستان برسانم.
موفق باشید
تصویر
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

منتظر نظر دوست عزیزمون آقا تقی می مونیم... ;)

به نظر من این کارگروه باید اولویتها رو مشخص کنه و بعد به طور مشخص و ویژه دست به عمل بزنه.
اما قبل از هرچیز باید حمایت دولت رو جلب بکنه.برای این کار علاوه بر افراد متخصص نیاز به حمایت سیاسیون هم هست. ;)
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

اما قبل از هرچیز باید حمایت دولت رو جلب بکنه.

تا طرحی نباشه که نظر کسی جلب نمیشه. البته این روزها طرح هم که باشه جلب کردن نظرات خیلی سخته :ugeek:
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

sistankadeh نوشته شده:اول از همه از آقا امین و آقا روسل خواهش میکنم که موضوعات اضافی رو جاهای دیگه طرح کنند.

سلام. منظورت از موضوعات اضافی چی بود؟
من نوشتم
درباره سکه هم میشه صحبت کرد. شما شروع کن. در یک تایپیک جدید البته

دقیقا همین حرف شما رو زدم. :ugeek:
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

4z4 نوشته شده:در مورد پیشنهاد اقای نورا کار خوبی هست!! اما من تا حالا هیچ جا ندیدم یک استاد دانشگاه در رابطه با مسائل اقتصادی نظر سازنده و ایده جهت ساخت بده!!
همش کارشون نقد و بررسی هست!!

فهمیدن و درک مسائل اقتصادی خیلی ساده نیست. حتی کارشناس های بزرگ کشور سر مسائل ریز اقتصادی به تفاهم نمی رسن هیچ وقت. ولی مجری سعی می کنه بهترین روش ها و ایده های بیان شده رو اجرا کنه.
به هر حال ما باید فکرامون رو بزاریم رو هم و ببینیم چی میشه کرد. مثلا درباره افزایش کارائی بازارچه های مرزی. یا کشوندن سرمایه به این منطقه. البته اگر طرحی باشه با توجیح اقتصادی کشوندن سرمایه دار زیاد سخت نیست.
از تلاش همه دوستان ممنونم
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

من تهران که دانشجو بودم تو دانشگاهمون آدم های خفن مایه دار زیاد بودن. یا یکیشون صحبت کرده بودم راضی شده بیاد زابل سرمایه گذاری. با کسی هم تو یکی از بانک های منطقه صحبت کردم گفت میتونه تا چهار برابر سرمایه اش براش وام بگیره.
یعنی دویست میلیون سرمایه داشت. هشتصد میلیون وام. خیلی راحت با این یک میلیارد میشد یک تولیدی راه اندازی کرد. یا هر کار دیگه ای.
ولی بعد که دنبال طرح اقتصادی می گشتم نزدیک دو ماه به همه سپردم که در این زمینه کمکی کنن اما خبری نشد که نشد. سرمایه دار هم بالاخره بی حساب و کتاب دست به ریسک نمی زنه. آخر هم این ماجرا به جائی نرسید.

استاد برنامه نویسی کامپیوتر ما کارمند رده بالائی بود تو وزارت کار یا رفاه. دقیقا یادم نیست.
می گفت ما رفتیم برای تخصیص بودجه به سیستان و بلوچستان. هرچی می گفتیم برنامه و طرح هیچ خبری نبود. البته دقیقا نمی دونم تو چه زمینه ای طرح و برنامه می خواستن. ولی تعجب آوره. وقتی هیچ برنامه ای نداریم چطور توقع پیشرفت داریم؟ به نظرم باید خودمون دست به کار شیم. حالا یا با کارگروهی که دوستان میگن یا هرچیز دیگه ای. استارتش رو خوب زدید انشاالله که ما هم تا حد امکان و سوادمون در خدمت دوستان هستیم.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

امین جان
به نکات خوبی اشاره کردی و یک درد واقعی رو از نزدیک حس کردی!!

وقتی هیچ برنامه ای نداریم چطور توقع پیشرفت داریم؟

و اینجا زدی به هدف!!
هدف از تشکیل اتاق فکر همین بود که افرادی مثل شما و همه دوستان دلسوز به فکر ایجاد برنامه بشن!!

این اتاق فکر جایی هست که باید ازش برنامه ،طرح و ایده بیرون بیاد!!

اگر برنامه اصولی ، صحیح و منطقی و جود داشته بشه سر و کله سرمایه گذار به خودی خود پیدا میشه!!

بنظر من برای رسیدن به چنین هدف والایی نیاز به فعالیت متخصصین بیشتری تو سایت داریم!!

و باید بحث های تخصصی بهتری تو سایت بگذاریم!!

اما چطور باید متخصص فعال به این سایت بیاریم؟
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اتاق فکر”