هدف تشکیل تالار چیست؟

مباحثی پیرامون موضوعات ویژه استان
سوالات بنیادی خود را اینجا مطرح کنید.
به عقاید هم احترام بگذاریم.

مدیر انجمن: Admin

آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

Re: هدف تشکیل تالار چیست؟

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

4z4 نوشته شده:
مثلا یه بخشی داشته باشیم که پایان نامه های دانشجویانی که درباره مسایل استان فعالیت می کنن به اینجا بیاد و به صورت آنلاین قابل مشاهده باشه

چطوری میشه اینکار رو کرد؟

کار زیاد سختی نیست.
مهم بدست آوردن پایان نامه هاست. البته معمولا بدلیل کپی کار بودن ما ایرانی ها تلاش می کنن اینها رو در اختیار کسی قرار ندن.
من برای پایان نامه لیسانس میرفتم علوم تحقیقات تهران فقط تو کتابخونه دانشگاه باید می شستم مطالعه می کردم.
البته فکر می کنم برای اعضای خودشون شرایط بهتری داشتن.
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

sistankadeh نوشته شده:من نمی گم که نباید به ماشین و غیره پرداخته بشه ولی نباید اینها را در درجه اول قرار بدیم.
ما همه هدفمون درست کردن آبادی سیستان و بلوچستان و شناساندن چهره حقیقی و درست این به هموطنهامون و یا خراج کشوره.

سلام. مطالب مختلفی در زمینه معرفی استان در سایت هست. مسائل تاریخی هم تا حد امکان جمع آوری شده و البته اگر مطالب جدید هم باشه خوبه که ازش حمایت بشه و معرفی بشه.
ولی ایستادن در گذشته ها ما رو جلو نمی بره. این ها محدود هستن و نمیشه زیاد روش مانور داد چون حالت تکراری پیدا میکنه.
فکر می کنم بهتر باشه مسائل اتاق فکر پیگیری بشه. مسائل جدید هم خیلی خوب هست. اتفاقا من با فروشگاه آنلاین موافق هستم. من سودی برای خودم قائل نیستم. اما به فکر اون هنرمندی هستم که میتونه از این طریق هنرش رو حتی در تبریز و ارومیه هم به فروش برسونه.
حتی شاید در خارج از کشور....

sistankadeh نوشته شده:این که اینجا فروشگاه مجازی بشه رو اصلا موافق نیستم. و این هدف نیست یه ایده جدید برای تالاره.
یا اینکه این وبسایت به دانشجویان سیستانی بپردازد دغدغه هایشان و نیازهایشان و ... (دور هم جمع کردن دانشجویان سیستان و بلوچستانی)
یا اینکه هدفمون محیط زیست استان مون باشه. (نابودی گاندو بلوچستان، چاه نیمه و تاثیرات مخرب بر محیط زیست سیستان و ...)
یا اینکه هدفمون رو رو باستان شناسی سیستان و بلوچستان متمرکز کنیم (قلعه سیب سوران کوه خواجه شهر سوخه دهانه غلامان ...
یا اینکه بیایم و روی مسائل سیاسی سیستان و بلوچستان بحث کنیم
موفق باشید

رسیدن به دغدغه ها فکر خوبی هست. ولی برای جمع کردن دانشجوها و .... هنوز جمعیتی نداریم که بشه یکجا جمعش کرد. هرکدوممون یکجائی هستیم. زابل ، زاهدان ، ایرانشهر ، چابهار و ... تو استان
بچه هائی از تهران و شمال و .....

مسائل محیط زیست من در حد خبر رسانی کمک می کنم. اما در این زمینه تخصصی ندارم. نمی تونم اظهار نظر کنم. باید بگردیم دنبال کارشناسانی مثل آقای راشکی. که البته جدیدا خبری از ایشون ندیدم تو این تالار.
بهتره قدر اینجور آدم ها رو بیشتر بدونیم.

باستان شناسی هم که مثل محیط زیست من نوعی میتونم در حد خبررسانی کمک کنم. که اون هم تلاش شده هر خبری بدست میاد در تالار قرار بگیره.

مسائل سیاسی هم بیشتر ما رو از هم دور می کنه تا اینکه بهم نزدیکمون کنه. البته ناخودآگاه گاهی صحبت هائی پیش میاد. مثلا در مسائل اقتصادی بحث سیاسی هم پیش میاد. ولی بهترین کار ادامه ندادنش هست. حتی خودم چند روز پیش مطالبی نوشتم ولی رفتم حذف کردمش. بهتره در آرامش و کنار هم به چند مساله پرداخته بشه.
اتاق فکر. مشکلات استان سیستان و بلوچستان و راه حل. تقریبا الان مشکلات تا حدی مشخص شده. ولی راه حل؟؟؟
خبررسانی در مورد مسائل سیستان و بلوچستان هم کار مهمی هست. اتفاقات ، کشفیات آثار باستانی استان ، امکانات جدید گردشگری ، تورهای توریستی استان و .....
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

سلام
با اینکه هدفمندترر کار کنیم موافقم!!
اما دوست عزیز فکر میکنم اینکه فقط رو یک موضوع زوم کنیم کار جالبی نشه!!
چون هر کدوم ما یک تخصص داریم!! مثلا من نوعی از شعر و ادبیات چیزیخاصی نمیفهمم!! یا مثلا شما( البته جسارت نشه ) فکر نکنم ارتباطی با صنعت داشته باشی!!
توسایت تغییرات مثبتی داشتیم و اینکه انجمن ها تخصصی تر شدن امکان فعالیت بهتر شده البته هنوز جا برای کار خیلی داره!
عنوان هایی که تو ذهن شما هست فکر کنم برای هر کدوم بشه یک انجمن جدا تشکیل داد و مباحث خاص اونه توشون مطرح بشه!!
فکر میکنم اگر روی یک موضوع خاص زوم کنیم با شعار بزرگترین پایگاه داده تخصصی استان سیستان و بلوچستان متناقض باشه!!
و به نظر من بهتره که دامنه فعالیتمون بیشتر بشه و برای اینکه همه چیز رو در بر بگیره نیاز به فعالان بیشتر داریم!!
برای این کار هم نیاز به تبلیغات داریم!!
در حال حاضر بهترین شیوه تبلیغات برای سایت تبلیغات از طریق خود ما هست !!
مثلا شما که تهران هستی این سایت رو به بقیه دوستان هم استانیت معرفی کن و ازشون بخواه که فعالیت کنند!!
هر کس میتونه اینجا حرف خودش رو بزنه و فکر کنم جا برای همه کس و هر نوع تفکر و ایده و فعالیت باشه!!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

sistankadeh نوشته شده:هدف مثل اینکه میخوایم در این تالار از فرهنگ سیستان و بلچستان بحث کنیم همانکاری که تالار گفتمان سیستانیان در پیش گرفته (البته برای سیستان)
یا اینکه این وبسایت به دانشجویان سیستانی بپردازد دغدغه هایشان و نیازهایشان و ... (دور هم جمع کردن دانشجویان سیستان و بلوچستانی)
یا اینکه هدفمون محیط زیست استان مون باشه. (نابودی گاندو بلوچستان، چاه نیمه و تاثیرات مخرب بر محیط زیست سیستان و ...)
یا اینکه هدفمون رو رو باستان شناسی سیستان و بلوچستان متمرکز کنیم (قلعه سیب سوران کوه خواجه شهر سوخه دهانه غلامان ...
یا اینکه بیایم و روی مسائل سیاسی سیستان و بلوچستان بحث کنیم
و ....
امیدوارم متوجه شده باشین منظورمو.
موفق باشید

هدف :
به نظر من محدود نباید بکنیم خودمونو.همه اینا میتونن حتی با هم هدفمون باشه.
بیایم هدفمون رو هر موضوعی که مرتبط با استان هست قرار بدیم.هرموضوعی.
راه کار:
باید واسه همه کسایی که علاقه مند هستند محیط را جذاب کنیم تا بستر همه جور فعالیتی رو داشته باشیم(متناسب با سلایق و موضوع دلخواه کاربر افرادمختلف)و به اصطلاح سایتمون User Friendتر باشه.من با گفته تقی و اینکه بیایم و زیر گروهها رو زیاد کنیم موافقم.این کار میتونه کمک زیادی کنه.
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

من هم موافقم وباید روی همه شان کار کنیم ولی باید برای هر کدام از اینها فردی داشته باشیم که بتواند مدیر باشد و به این خاطر باید سعی کنیم که به ادمین عزیز پیشنهادات سازنده تالار رو بدیم بعد از سروسامان گرفتن تالار و بهتر شدن کدهاش و ... به فکر این بیفتیم.
موفق باشید
تصویر
آواتار کاربر
علی اکبر هاشمی
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
معرفی بیشتر: علی اکبر هاشمی باغی از فامیل هاشم از طایفه پودینه ساکن روستای لورگباغ
محل اقامت: شهرستان زابل شهرادیمی منطقه پشت اب روستای لورگباغ
تماس:

پست خوانده نشده توسط علی اکبر هاشمی »

هركس بد ما به خلق گویید ما چهره از او نمی خراشیم
ما خوبی او به خلق گوییم  تا هر دو  دوروغ گفته باشیم
محبت ره به دل دادن صفای سینه میخواهد
به یاد  دیگران  بودن  د ل بی کینه  میخواهد
دلخوش  از   آنیم  که  حج   می رویم
غافل    از    آنیم    که   کج    میرویم
کعبه    به    دیدار    خدا     می  رویم
او   که   همین  جاست  کجا  میرویم؟