بالا ترین آمار ازدواج در بین استانهای کشور

اخبار استان سیستان و بلوچستان به روایت شما
خبرهایی که از دیدن آن خشنود شدید یا متاسف ، دراینجا بیان کنید
ذکر منبع باعث احترام به حقوق دیگرن است
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

بالا ترین آمار ازدواج در بین استانهای کشور

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور، استان سیستان و بلوچستان با 106.4 درصد رشد ازدواج و سمنان با 59.4 درصد رشد طلاق در کشور رکوددار رشد ازدواج و طلاق در 9 ماهه ابتدایی سال جاری هستند

سازمان ثبت احوال کل کشور با ارائه آخرین وقایع حیاتی چهارگانه (تولد، فوت، ازدواج و طلاق) اعلام کرد که واقعه ازدواج در 9 ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال 1388، یک دهم درصد در کل کشور افزایش یافته در حالی که طلاق در این مدت 7.5 درصد رشد داشته است.

بالاترین و پایین ترین آمار ازدواج در بین استانها

براساس آمار تفکیکی این سازمان، در 9 ماه ابتدایی سال 1388 در استان سیستان و بلوچستان 23 هزار و 317 واقعه ازدواج به ثبت رسیده که این آمار در سال جاری به 38 هزار و 92 مورد افزایش یافته که بیانگر 106.4 درصد رشد ازدواج در این استان است که تفاوت معناداری با سایر استانها دارد.

این در حالی است که در استان گیلان در 9 ماه ابتدایی سال 1388، 26 هزار و 666 واقعه ازدواج به ثبت رسیده که این رقم در سال جاری به 24 هزار و 551 مورد رسیده که بیانگر کاهش 7.9- ازدواج در این استان بوده است.

بالاترین و پایین ترین آمار طلاق در بین استانها

طبق اعلام سازمان ثبت احوال کشور، تا پایان آذرماه سال 1388، 475 مورد طلاق در استان سمنان به ثبت رسیده که در مدت مشابه در سال 1389 به 757 مورد رسیده که بیانگر رشد 59.4 درصدی طلاق در این استان است. با این آمار، استان سمنان در صدر میزان رشد طلاق در بین سایر استانهای کشور قرار گرفته است.

اما استان فارس در 9 ماهه اول سال 1388، پنج هزار و 732 طلاق را داشته که این آمار در مدت مشابه امسال به پنج هزار و 631 مورد کاهش یافته تا با کاهش 1.8- این واقعه کمترین میزان طلاق را در کل کشور به خود اختصاص دهد.

منبع : http://www.tabnak.ir
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

Re: بالا ترین آمار ازدواج در بین استانهای کشور

جوان بودن استان از لحاظ جمعیتی و خوشبختانه کمتر دست خوردگی از لحاظ فرهنگی علت بوجود آمدن چنین آماری هست.
هر چند بخاطر مسائل مالی در استان سیستان و بلوچستان سن ازدواج تغییر چشمگیری داشته اما این سئوال مطرح می شود که برای این نسل جوان چه کارهایی صورت گرفته و زوجهای خوشبخت امروز برای نسل آینده شان چه امیدها و آرزو هایی دارند و برای آینده فرزندانشون چه برنامه ای دارند؟
آیا نسل آینده هم باید مثل نسل امروز از کمبود امکانات و کمبود آموزش و خیلی کمبود های دیگر رنج ببرد؟

البته من هر جور حساب میکنم به در صد رشد 106 نمی رسم!!
طبق آمار ارائه شده و سواد ریاضی من درصد رشد 63.39 بدست میاد!!!!!!!!

احتمالا فرمول حساب نویسنده خبر مثل فرمولهای دیگر آمار های کشور ( تورم،بیکاری،سود بانکی و....) بوده!!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

بله ، حساب کتاب شما به نظر منم درسته ;)
بالا بودن امر ازدواج در استان نشانه ی خوبی از حفظ و ایجاد فرهنگ ازدواج در استانه.امیدوارم همینطور ادامه پیدا کنه :D
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
4L43
*** در حال رشد ***
*** در حال رشد ***

پست خوانده نشده توسط 4L43 »

درسته ولي ما علاوه بر حفظ فرهنگ بايد به خيلي موضوعات ديگه هم توجه داشته باشيم ،مثل كيفيت زندگي افراد نه فقط كميت ها
بايد توجه داشته باشيم كه اين افراد هستند كه جامعه آينده سرزمين ما رو رقم مي زنند وبايد طوري عمل كنيم كه آينده اين افراد حتما تضمين شده باشه ودر هر مسئله اي به فكر رشد وپيشرفت وتوسعه باشيم تصویر
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

بفکر بودن تنها کار ساز نیست!!
باید فکر عملی کرد و برای عمل به آرزوها و خواسته ها برنامه ریزی منطقی وعملی کرد!!
امروز استان ما جوانترین استان کشور هست!
و این جوانان با مشکلات زیادی روبرو هستن!
روزی میرسه که جمعیت استان ما پیر ترین جمعیت در بین استان ها رو خواهد داشت!!!!

برای اون روز چه باید کرد؟
دکتر شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار استان سیستان و بلوچستان”