موزه الکترونیکی محصولات nokia

مباحث تخصصی در رابطه با شبکه و گوشی های تلفن همراه
نرم افزار و سخت افزار گوشی های تلفن همراه

مدیر انجمن: qasem20101

آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

موزه الکترونیکی محصولات nokia

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

سلام به همه دوستان

لینک زیر شمارو به موزه الکترونیکی محصولات نوکیا میبره!! که دیدنش خالی از لطف نیستتصویر

لینک موزه الکترونیکی NOKIA

نکته‌ای که در مورد نوکیا نمی‌دانید!!

چقدر نوکیا را می‌شناسید؟ این سوالی است که می‌توانید ابتدای این مطلب از خود بپرسید. بدون شک، نوکیا یکی از محبوب‌ترین برندهای موجود در بازار ایران است که طرفداران زیادی را دور خود جمع نموده است. تلفن‌های همراه نوکیا، حتی در این زمان که رقیبان سرسختی از هر طرف آن‌ها را احاطه کرده است نیز می‌توانند مشتری جذب کنند.
تصویر
در این مطلب می‌خواهیم به ۱۰ نکته کوتاه در مورد نوکیا اشاره کنیم که شاید تا قبل از این، آن‌ها را نمی‌دانستید. اگر شما نیز نکاتی را از این کمپانی می‌دانید می‌توانید آن‌را با دیگران به اشتراک بگذارید.

۱. نوکیا نامش را از رودخانه Nokianvirta که در همین شهر و در منطقه Pirkanmaa جریان دارد انتخاب کرده است.
تصویر
۲. قبل از این‌که نوکیا بر روی محصولات مخابراتی متمرکز شود، کالاهایی مانند چکمه‌های لاستیکی و تلویزیون تولید می‌کرد!
تصویر
۳. تُن اصلی موسیقی نوکیا در اصل توسط Francisco Tarrega ساخته شده بود. او یک آهنگ‌ساز و گیتاریست اسپانیایی بود که بین سال‌های ۱۸۵۲ تا ۱۹۰۹ زندگی می‌کرده است.
تصویر
۴. صدای ویژه دریافت اس‌ام‌اس که در گوشی‌های نوکیا استفاده می‌شود، در واقع کد مورس کلمه SMS است.
۵. اولین تماس GSM جهان در سال ۱۹۹۱ در هلسینکی توسط شبکه‌ای که نوکیا آن‌را تامین کرده بود انجام شد. این تماس توسط نخست‌وزیر وقت فنلاند، آقای Harri Holkeri به‌کمک یک گوشی نوکیا ایجاد شده بود.
۶. این یک تحلیل‌گر پالس است که در سال ۱۹۶۲ توسط نوکیا، به عنوان اولین دستگاه الکترونیکی ساخت این شرکت عرضه شده بود.
تصویر
۷. در سال ۱۹۸۴ نوکیا اولین گوشی تلفن دستی خود را با نام Mobira Talkman روانه بازار کرد. قیمت امروزی این دستگاه در آن زمان، چیزی در حدود ۴۵۶۰ یورو بود!
تصویر
۸. اولین تلفن لمسی نوکیا ۷۷۱۰ بود که در سال ۲۰۰۴ وارد بازار شده بود.
۹. در ماه می سال ۲۰۰۷، تلفن همراه ۱۱۰۰ نوکیا، لقب پرفروش‌ترین گوشی تلفن در تمام دوران را کسب کرد و در همان سال نیز به عنوان پرفروش‌ترین محصول الکترونیکی از سمت مصرف‌کنندگان معرفی شد.
تصویر
۱۰. آخرین نکته در مورد نوکیا نیز اشاره به تولید اولین گوشی‌های سری N دارد. نوکیا این سری محبوب خود را که تا به امروز نیز آن‌را با مدل‌های جدید خود به‌روز کرده، اولین بار با معرفی سه مدل N70، N90 و N91 به‌طور هم‌زمان وارد بازار کرده بود.

منبع:http://weblogina.com/post/10-things-you-didnt-know-about-nokia/
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
sonia
نماینده سرزمین دریا و کویر
نماینده سرزمین دریا و کویر
محل اقامت: ایران

Re: موزه الکترونیکی محصولات nokia

پست خوانده نشده توسط sonia »

مطلب خیلی مفید و خوبی بود
چه تاریخچه ی جالبی ...
درد من حصار برکه نیست،
درد من زیستن با ماهیانی است
که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است ...
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

اول چکمه های لاستیکی تولید میکرده؟
چه پیشرفت بزرگی داشته ;)
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

من هم می خوام برم شروع کنم چکمه سازی. خدا رو چه دیدی یک وقت شدیم نوکیا :roll:
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

این نمونه بازی از تولید هدفمند و برنامه دار هست!!
با توجه به شرایط منطقه اسکاندیناوی چکمه پلاستیکی فروش قابل توجهی داشته و داره!
سود حاصل از این تولید که هزینه چندانی نداره با مدیریت و برنامه ریزی صحیح تبدیل شده به تولید تکنولوژی!!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “انجمن تخصصی موبایل”