سه کایی سرایی یا سه گانی سرایی

پیام سیستانی شاعر، نویسنده ، روزنامه نگار و پژوهش گر می باشد.
در این انجمن به معرفی آثار پیام سیستانی به قلم خودشان پرداخته خواهد شد.

مدیر انجمن: payamsistani

payamsistani
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★

سه کایی سرایی یا سه گانی سرایی

پست خوانده نشده توسط payamsistani »

درود بر دوستان

نخست اين که ويراستاری هفت مجموعه شعر سيستانی به پايان رسيد که به زودی به همراه سی دی ـ البته اگر اين بار هم چونان اين پنج سالی که با نامهربانی دوستان اهل موسيقی ام گذشت ، به سردرگمی نگذردـ نشر خواهند شد .

دوم اين که چند مجموعه شعر کوتاه پارسی و سيستانی به نام " سه کايی ها " که از چند سال پيش سرگرم سرايش آن ها بودم ، نيز در در دست ویرایش و باز سرايی ست . تلاش کرده ام تا چند نمونه از سه کايی های سيستانی را باز سرايی کنم که دوستان می توانند نوشته و نمونه هايی را در مجله ی الکترونيکی آنات به نشانی http://www.aanaat.com/content.asp?id=62875بخوانند.
دوستان ديگری نيز در اين قالب و پيکره شعر های زيبايی سروده اند که البته آنان اين پيکره را " سه گانی " می نامند اما بنده از همان نام " سه کایی" هم برای شعر های پارسی و هم سه کایی استفاده می کنم ـ هر چند نام سه گانی ـ ۰ هم نامی زیبنده و زیبا ست .

گزيده ای از غزل های دهه ی هفتاد و هشتاد نيز آماده ی نشر است که اگر دل و دماغش بود به آن ها نيز سر و سامانی می دهم .

افزون بر اين ها مجموعه ی شعر آزادی به نام " عصر ها " را نيز به زودی نشر خواهم کرد .

پيام سيستانی

........................................................

پنج " سه کایی " یا " سه گانی "

۱ـ

دره خسته است
دره سر به زير و سر شکسته است
دره باعث جدايی دو کوه دل شکسته است

۲ـ

رود خسته ای به خواب رفته است
دشت تشنه تا سراب رفته است
آبروی اب رفته است

۳ـ

شاخه ای شکسته گفت :
کاش باد هرزه ای به من ستم نکرده بود
گردن مرا دوباره خم نکرده بود

۴ـ

موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست

۵ـ

سايه ای روی شانه ی خار است
سايه ها تا ابد نمی مانند
سايه ناگفته های ديوار است

پيام سيستانی
تصویر
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

Re: سه کایی سرایی یا سه گانی سرایی

پست خوانده نشده توسط Admin »

برای پیام آرزوی موفقیت روز افزون دارم.یک سوال چگونه می توان به این مجموعه شما پس از انتشار دسترسی پیدا کرد؟
موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست
از این سه کایی خوشم آمد ، زیبا بود.بنابراین در امضای خودم می گذارمش. ;)
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

مبارک باشه پیام جان.
منتظر اخبار بعدی در این زمینه هستیم.
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
sobhesabz
°°° تازه وارد °°°
°°° تازه وارد °°°

پست خوانده نشده توسط sobhesabz »

درود بنده را پذیرا باشید..با پیشنهاد جنابعالی موافقم..اهل فن نیستم ولی آنچه در چنته دارم - هرچند ناچیز - در طبق اخلاص خواهم نهاد..تصمیم با شماست.. در ضمن آشنا به مقولات وب سایت وملزومات آن نیستم و نیاز به کمک جنابعالی دارم. سه کایی اصولا ترکیب ساده ولی موثر و مفیدی ست ، کمتر شنیده و خوانده بودم ، بیشتر شبیه هایکوی ژاپنی ست..سه کایی های جنابعالی کاری دقیق و اصیلی ست و برای تان آرزوی توفیق از الههء شعر می طلبم..در صورتی که تصمیم نهایی را گرفتید مطلعم کنید.. بعد از تاسیس انجمن ، مهم رونق بخشیدن به آن است که کار ساده ای نیست..به هر صورت من در کنار شما هستم..
salam
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
محل اقامت: زاهدان

پست خوانده نشده توسط salam »

استاد پیام سیستانی

تو هم افتخار استانی هم افتخار انسانی چون اینسانی
از خواندن سه کایی هالذت بردم خصوصا ابروی اب
ashk_se80
°°° تازه وارد °°°
°°° تازه وارد °°°

پست خوانده نشده توسط ashk_se80 »

سلام جناب سیستانی.این پست را در وبلاگتان خوانده بودم.کارها رو در فیس بوک هم خونده بودم.لذت بردم.
شاد باشید
payamsistani
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★

پست خوانده نشده توسط payamsistani »

درود بر دوستان خوبم

سپاس از مهربانی یکایک شما . تندرست و شادکام باشید .

ارادتمند شما : پیام سیستانی
تصویر
hawashi
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
معرفی بیشتر: حواشی ،ساکن شهر زاهدان ،مسئول انجمن اهل قلم وعضو شعر وادب زاهدان ، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ودر زمینه شعر کلاسیک وشعر طنز قلم می زنم .
محل اقامت: زاهدان

پست خوانده نشده توسط hawashi »

:D
saye
--ஜ کاربر فعال ஜ--
--ஜ کاربر فعال ஜ--

پست خوانده نشده توسط saye »

سلام بر دوستان

شخصیت ادبی شاعر بلند اندیش "پیام سیستانی" را همه می شناسیم . به شعر نگاهی متعهدانه دارد و هر از گاهی بافتی جدید به قامت شعر اندازه می کند.گویی به نیایش شعر می پردازد.و با شعر به هستی می نگرد شعری که آسمان ،دریا،و حتی کوچه های دهکده اش با آن همسو و هم زبان میشوند.
این بار نیز با معرفی کردن قالب" سه کایی"در سامانه ی اینترنتی "دینگ دانگ"گامی تازه تر در راستای شعر و ادب فارسی برداشته است . بر ماست که دوست شاعرمان را در این مسیر نه چندان هموار همراهی کنیم .با رفتن به بخش نظرات این سایت و نوشتن نظراتی ، نه الزاما حرفه ای ، که همان تجربیات ساده و فردی نیز گاه تاثیرات شگرفی به همراه دارد با ایشان همراه باشیم.
در معرفی این قالب خود جناب سیستانی در همین صفحه اهتمام ورزیده اند اما بطور خلاصه میتوان گفت شعرهای کوچکی به وسعت کهکشان با درونمایه های هنری و زیبایی های عاطفی.
متاسفانه من به دلیل محدودیتی که در صفحه ام دارم نتوانستم لینک سایت دینگ دانگ را بگذارم . از جناب سیستانی یا همسر محترمشان خواهش میکنم مرا در این مشکل یاری کنند .

با تشکر از همه ی دوستانم در سایت کویر و دریا /سایه
matashfaraz
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
محل اقامت: نروژ

پست خوانده نشده توسط matashfaraz »

سایه عزیز با سپاس از لطف و مهربانی شما که با کلام زیبا و جاندارتان دوستان را دعوت به خواندن سه کایی های پیام سیستانی در سایت وزین و پربار دینگ دانگ نموده اید. اگر دوستان به لینک زیر مراجعه کنند مستقیم به صفحه ی سه کایی های پیام سیستانی وارد خواهند شد .

http://www.dingdaang.com/article.aspx?id=1239

دوستان خوبم در سایت دریا و کویر:

همانگونه که دوست عزیزمان سایه بیان نموده اند حضور من و شما در سایت دینگ دانگ و خواندن سه کایی ها و نوشتن نظر می تواند بیان گر همراهی و حمایت مان از شاعر و هنرمند ی باشد که به جرات می توانم بگویم تمام لحظه های زندگی اش دغدغه ی نوآوری و آفرینش در عرصه ی ادبیات داشته و دارد .کما اینکه ایشان تا به امروز گام های بسیار موثری در زمینه ی معرفی ادبیات و فرهنگ ما در مطبوعات داخلی و خارجی برداشته است. شاید شما نیز با من هم عقیده باشید که وظیفه ی هنرمند آفرینش و تولید است و باقی راه باید بوسیله ی دیگران یعنی من و شما طی شود و به نوعی این ماییم که باید از این آفریده های هنری که زاییده ی رنج ها و تلاش های بی چشم داشت هنرمند است پاسداری و مراقبت کنیم . دوستان عزیزم حمایت و همراهی ما دل گرمی و ایجاد انگیزه در هنرمند را به همراه دارد و خواهد داشت.

http://www.dingdaang.com/article.aspx?id=1239

با سپاس: معصومه آتش فراز
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ادبی پیام سیستانی شاعر، نویسنده و روزنامه نگار”