جاذبه های استانبول

مکانی برای تفریح و سرگرمی
ایده ها و پیشنهادات جالب و بامزه را اینجا بیان کنید
همدیگر را شاد کنیم

مدیر انجمن: rasool

mina019
*** در حال رشد ***
*** در حال رشد ***
پست: 7
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴, ۳:۲۴ ب.ظ
جنسیت: زن

جاذبه های استانبول

پست خوانده نشده توسط mina019 »

[right]ستانبول یک شهر گردشگری به شمار می آید . مردم تهران به دلیل نزدیکی به استانبول و داشتن جاذبه های زیبای این شهر و نیاز نداشتن به ویزا برای ورود به شهر ترکیه و همچنین داشتن مکان ها و جاذبه های زیبای این شهر باعث می شود که هجوم عظیمی از مردم ایران برای بازدید به این مکان بروند .
زمان های بسیار مناسب برای رفتن به استانبول از نظر آب و هوایی در این شهر 2 ماه آخر بهار و 2 ماه ابتدای پاییز است که آب و هوایی عالی دارد و برای بازدید کنندگان از این شهر و برپایی کنسرت های خوانندگان معروف و جشنواره ها و ... در این فصل برپا می شود .
[/right]
[center][img]http://www.apstour.com/parameter/apstou ... :%20middle;[/img][/center]
[right]از جاذبه های شهر استانبول موزه ها و کلیساها و مساجد و طبیعت شگفت آور آن است که گردشگران را بهاین شهر جذب می کند و که این بناها از نظر زیبایی فوق العلاده است و بسیار فراوان از این زیبایی ها به چشم می خورد .
استانبول شهر اقتصادی به شمار می آید که دارای راههای زمینی و دریایی می باشد و همچنین شهر گردشگری و جهانگردی به حساب می آید و هتل ها و صنعت های خوبی که دارد خدمات خیلی خوبی را به مسافران خود ارائه می دهد که از امکانات خوب این شهر به حساب می آید .
شهر استانبول مکان مناسبی برای خرید است که از نظر پوشاک و لباس های ترک از بهترین دوخت های دنیا به شمار می آید که دارای فروشگاههای بسیار خوب و با کیفیت فوق العلاده ترک همراه است .
در اطراف استانبول جزایری زیبا وجود دارد که به جزایر پرنسس یا شاهزادگان معروف است که این جزایر در دوران قدیم برای شاهزادگانی که تعبید می شدند به آنجا منتقل می شدند . در حال حاضر به دلیل آب و هوای مناسب و عالی که دارد برای گریز از گرمای تابستان مردم استانبول به این جزایر می آیند و از جزایر دیگر این شهر زیبا بویوک آدا می باشد .که برای رفت و آمد به این جزایر بازدید کنندگان می توانند با کشتی استفاده کنند و در تابستان اتوبوسهای دریایی برای رفتن به این جزایر در اختیار عموم مردم می گذارند که به راحتی رفت وآمد کنند .
[/right]
[center][img]http://www.apstour.com/parameter/apstou ... :%20middle;[/img][/center]
[right]اکثریت مردم استانبول مسلمان هستند و دینی که بیشتر مردم استانبول از آن پیروی می کنند علوییان ترک است که مورد توجه مردمان استانبول قرار گرفته است .
شهر استانبول از بزرگترین شهرهای ترکیه محسوب می شود که این شهر در راستای رودخانه بسفر قرار دارد . شهر استانبول در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد که این از ویژگی های این شهر به حساب می آید و جزء درخشنده ترین شهرهای دنیا محسوب می شود که بخاطر غروب آفتاب و رنگ قرمز آن است که این زیبایی به وجود آورده است .
شهر استانبول مرکز صنعتی در ترکیه شناخته شده است . شهر استانبول و اطراف آن در زمینه میوه و کتان و تنباکو فعالیت دارند و فعالیتهای غذایی و مواد پلاستیکی و از تولیدات صنعتی مهم شهر استانبول به حساب می آید .
[/right]
[center][img]http://www.apstour.com/parameter/apstou ... :%20middle;[/img][/center]
[right]بناهای تاریخی شهر زیبای استانبول :
کاخ توپ کاپی : این کاخ در حال حاضر از این بنا به عنوان نمایشگاه استفاده می کنند که از کریستال و نقره و جواهرات در این نمایشگاه یافت می شود .
مسجد فاتح : این بنا که در قسمت بالای تپه ای بنا شده است که در اطراف این بنا ی زیبا و دیدنی کاروانسراه و مدرسه ها که خود بسیار زیبا است واقع شده است .
مسجد سلطان احمد : این مسجد که از شهرت بالایی در این شهر برخوردار است که به دلیل پنجره هایی که با شیشه هایی نقاشی شده است که بسیار زیبا طراحی شده است .
برج گالاتا : که دارای منظره بسیار دیدنی است مخصوصأ در هنگام غروب آفتاب این منظره زیبا نمایان می شود .
کاخ دولما باغچه : این کاخ که از ویژگی های بارز آن که علاوه بر زیبایی آن که دارای سالن بزرگی است و دارای ستون های متعددی است که با چلچراغ های زیبا و چشم گیر خود به این بنا عظمت بزرگی داده است .
بنای ابا صوفیه :
در تور استانبول این بنا که از نظر معماری ساخت بی نظیری دارد و دکوراسیون عالی که این بنا دارد جلوه فوق العلاده ای به این بنای زیبا داده است .منبع:تور استانبول[/right]
MIINNAA

بازگشت به “تفریح و سرگرمی در سرزمین دریا و کویر”