صندوق انتقادات و پیشنهادات

مباحثی پیرامون موضوعات ویژه استان
سوالات بنیادی خود را اینجا مطرح کنید.
به عقاید هم احترام بگذاریم.

مدیر انجمن: Admin

آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

صندوق انتقادات و پیشنهادات

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

جای خالی بخش اخبار در تالار احساس میشه. مثلا خبری که درباره محیط زیست زدم نمی دونستم کجا بفرستم.
در ضمن ظاهرا دوستان ما در تالار سیستانیان یا همون سیستانی ها به مشکل برخورد کردن. اینجور که من شنیدم بدلیل تغییر سرور سایت و نداشتن بک آپ مطالب زیاد و با ارزشی از این انجمن از دست رفته.
امیدوارم آقا محمود ادمین عزیز سرزمین دریا و کویر این مطلب رو آینه عبرت کنن و حداقل هفته ای یک بک آپ از سایت تهیه بکنه.
به زودی موارد جدیدی را مطرح می کنم.
از بقیه دوستان هم تقاضا دارم مشکلات را مطرح کنند. و یا اگر درخواستی دارند آن را مطرح کنند.
موفق باشید.
خدانگهدار
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

Re: صندوق انتقادات و پیشنهادات

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

با سلام
من چند وقتی بود که جای موضوعات و زیر گروه های جدید را احساس میکردم ولی چون مدیر نبودم نمی خواستم خودم را داخل بحث کنم ولی امروز هم همانگونه که دیدید در موضوع عکس های سیستان هم اشاره کردم و به آدمین هم پیام خصوصی دادم و موضوعاتی را یادآور شدم پ.خ ای که به آدمین دادم این بود(البته تغییراتی در آن اعمال شد)
هر وبسایتی باید بتونه کاربر براش جمع کنه و وبسایتی که بازدید کننده و کاربر نداشته باشه چندان نمیتونه موفق بشه و این وبسایت هم دقیقا دچار همین مشکل است. و این از آنجایی معلوم میشود که کاربران فعال این وبسایت فقط 4 الی 5 نفرند (ادمین و امین و زیگوت و سونیا)
وقتی مخاطب قصد دارد وارد سایت شود چه میخواهد دریافت کند و در این وبسایت چه می بیند؟ به نظر من مشکلی که تالار را کمی دارد رنج میدهد یکی این است که ما هدف خاصی برای وبسایت در نظر نگرفته ایم (هدفهایی هم که در نظر داریم آنقدر کلی و مبهم است که فرد نمی داند چه کند)
مشکل دیگر کمبود تبلیغات برای وبسایت است برای مثال شما اگر موقع شروع فعالیت تالار سیستانیان دقت کرده باشید در تمام و یا حداکثر وبلاگ های سیستانی نظراتی مبنی بر دعوت دوستان گذاشته شده بود. و همین الان هم دوستان از هر فرصتی برای این تبلیغ استفاده میکنند. در فیس بوک در گروپ های اینتر نتی در سطح زابل و ...
موضوعات در این تالار محدود شده و شمول آنها خیلی زیاد است. مثلا سرگرمی که چند مطلبی در آن ثبت کردم خوب شامل بازی های سیستان تا گوسغند فشن (مثال) میشود و این چندان وجهه خوبی ندارد. یا در بحث سیستان از تاریخ گرفته تا تبلیغ وبسایت شبکه هامون را هم می بینید. شما در تالار سیستانیان بروید با موضوعات متنوع و متعدد با زیرگروههای مشخص میبینید که کسی که وارد تالار میشود میداند موضوع تالار چیست و هدف این تالار چیست. (اگر شاهد مثالم سیستانیان است به دلیل این است که در آن تالار فعالیت کرده ام و از روز اول هم شاهد افت و خیز هایش بوده ام)
مدیران زیاد دغدغه نشان نمی دهند (حضور مدیران چندان مشخص نیست) وو اگر در زمانی کاربران تالار افزایش پیدا کند این باعث پراکندگی در وبسایت (بیشتر از این که هست) و همچنین به بیراهه رفتن مطالب خواهد شد.
بحث دیگر قالب وبسایت است. یکی از دلایلی که من از اول شروع به کار نکردم در این وبسایت در حالی که یکی از اولین هایی بودم که در این وبسایت عضو شدم همین بوده چون کار با وبسایت سخت بود و من هم نمی توانستم و نمی دانستم که باید چگونه کار کنم ولی از زمانی که دوباره وارد شدم و طرز کار را یا گرفتم فعالیت خود را در اینجا سر گرفتم.
تا اینجا نقد بود اما نکته ای دیگر اینکه
مسئله ای دیگر که خوب است و باید هم باشد صمیمیت بین بچه هاست و مرا این ترغیب به ادامه فعالیت در این وبسایت کرد. و باید این روحیه را در بچه ها تقویت کرد. شاید ادامه داشت
موفق باشید
تصویر
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

دوست عزیزتر از جانم آقا تقی.بسیار از شما ممنونم که این مطالب را گوشزد میکنید.
اینکه شما ادمین نیستید و فکر می کنید نباید در مسائل پایه ای سایت نظر بدید تصور اشتباهی است مگر ادمین چه کسیست،مگر غیر از این است که او هم مثل همه یک انسان معمولیست با سلیقه های محدود.تنها فرقی که ممکن است باشد این است که اوکمی دانش برنامه نویسی دارد که آن هم محدود است و تا جاییکه بتواند سعی می کند از آن دانسته های خود استفاده ی بهینه و البته در جهت نظرهای کاربران(که اساسا سایت متعلق به آنهاست ونه ادمین)کند.پس هیچگاه کاربران نباید از از اظهارنظرهای شخصی وحتی سطحی هم امتناع کنند،چه برسد به شما که با تیزبینی و باریک بینی به این مسائل می پردازید.
درمورد قالب سایت باید بگویم که ازابتدای راه اندازی بیشتر سازگاری با موتورهای جستجو ازجمله گوگل و یاهو مد نظر بوده است که اکنون باتوجه به بالارفتن تاپیک های سایت شاهد بازدید بالای افراد از طریق هدایت موتورهای جستجو هستیم.واین آمار در حال حاضرقابل پیگیری می باشند.امین نورای عزیز هم درجریان ترافیک مناسب سایت هست که البته این باعث دلخوشی و کاهش فعالیت نخواهد بود که هیچ بلکه باعث امیدواری و دلبستگی روزافزون همه خواهد بود.ایراد شما به کنترل پنل کاربری کاملا بجاست و در حد توان سعی می شود که برطرف گردد.
بنده هم موافق صمیمیت بیشتر بین اعضا هستم اما قبول کنید که تبلیغات و ... به تنهایی انجام پذیر نیست.شخصا همیشه سعی میکنم به وبلاگها و وبسایتهای موجود سربزنم و از آنها دعوت به همکاری کنم.
اگر پراکندگی در مطالب هست یا اگر فکر میکنید که باید اصلاحاتی در سایت انجام شود با من درمیان بگذارید حتما از پیشنهادات مثبت وسازنده استقبال می شود.
از این همه دلسوزی شما متشکرم و امیدوارم بتوانم به پیشنهاذات شما و همه ی اعضا جامه ی عمل بپوشانم.
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
Admin
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
تماس:

راستی امین جان ایجاد این مبحث خیلی بجا و سازنده است.
دمت گرم پسر ;)
موج ها ياغيان دريايند
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
Admin
تماس:

aminnoura نوشته شده:جای خالی بخش اخبار در تالار احساس میشه. مثلا خبری که درباره محیط زیست زدم نمی دونستم کجا بفرستم.
در ضمن ظاهرا دوستان ما در تالار سیستانیان یا همون سیستانی ها به مشکل برخورد کردن. اینجور که من شنیدم بدلیل تغییر سرور سایت و نداشتن بک آپ مطالب زیاد و با ارزشی از این انجمن از دست رفته.
امیدوارم آقا محمود ادمین عزیز سرزمین دریا و کویر این مطلب رو آینه عبرت کنن و حداقل هفته ای یک بک آپ از سایت تهیه بکنه.
به زودی موارد جدیدی را مطرح می کنم.
از بقیه دوستان هم تقاضا دارم مشکلات را مطرح کنند. و یا اگر درخواستی دارند آن را مطرح کنند.
موفق باشید.
خدانگهدار

نظرشما چیست.فکر می کند یه انجمن جدا برای بخش اخبار تاسیس کنیم یابه صورت یک مبحث دنباله دار به آن بپردازیم؟لطفا در همینجا نظر خود را قرار دهید تا همه ببینند.

درمورد سایت سیستانیها بسیار بسیار متاسف شدم اگر خبر درست باشد.مثل این است که به یک اثر هنری بزرگ صدمه ای جبران ناپذیر وارد بشه. :evil: :cry:
موج ها ياغيان دريايند
سه کایی از پیام سیستانی
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

راستش وقتی آدم می خواد یک خبری رو ارسال کنه یا بعضی مطالب رو تازه میفهمه بخش مناسب برای اون مطلب وجود نداره.
به نظر میاد بخش محیط زیست رو میشه اضافه کرد. بخش تاریخ رو میشه. و خیلی بخش های دیگه.

در مورد شبکه هامون. بعد از نوشتن این مطلب تعداد زیادی از افراد با جستجوی این مطلب در گوگل وارد سایت شدن که به نظر میاد این جور مطالب برای کشیدن بازدید کننده(شاید کاربران آینده) به اینجا مفید باشه.
عضویت افرادی که دنبال مسائل سیستان و بلوچستان هستن برای ما از هرچیزی باید مهم تر باشه. وگرنه کافی هست چندتا جزوه درسی مهندسی برق و کامپیوتر و ... آپلود کنیم تا حجم زیادی از کاربرا بریزن اینجا.یا مثلا چندتا قالب جدید جوملا همراه با کامپوننت ها و ماژول های جدیدش رو بزاریم تا آمار بازدید چند برابر بشه. باور ندارین امتحان کنید. برای رشد تالار نباید عجله داشته باشیم. اتفاقا هرچی آروم تر رشد کنیم جای پای ما محکم تر میشه.
کم تحرکی مدیرا هم به خاطر کمبودن کاربرا هست. و هرچی کاربر بیشتر بشه مدیرها هم حساس تر می شن. هرچند من زیاد این بحث مدیریت رو قبول ندارم و احساس می کنم زیاد تو کار کاربرا نباید دخالت کرد.

واقعا از اتفاقی که برای تالار سیستانی ها افتاد ناراحت شدم.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

راستی ادمین لطفا این کاربرهائی که اسامی خارجی دارند و شبیه ویروس می مونن رو از سایت بنداز بیرون. به نظر میاد اکثرا ربات هستن.
من رو نگران می کنن. بعضی ها هم فقط برای تبلیغ آدرس سایت و وبلاگشون میان عضو می شن. چون می تونن با عضویت در سایت یک لینک به سایت خودشون بدن که خب هر لینک یک امتیاز برای اون سایت هست. طرف تو یک روز تو صد تا انجمن ثبت نام کنه صد امتیاز تو گوگل میگیره.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

آمار سایت:

بیشترین بازدید در روزهای اخیر:
504 بازدید در روز 18 آبان
کمترین بازدید 42 نفر جمعه 7 آبان

ميانگين بازدید کننده روزانه در هفته گذشته: 190 بازدید
ميانگين بازدید کننده روزانه در 30 روز گذشته: 232 بازدید

در سه ماه اخیر نسبت به سه ماه گذشته 160% افزایش بازدید داشتیم.
82 درصد بازدید ها از ایران بوده.
5 درصد آمریکا
3 درصد مالزی
که البته با حضور سی چهل نفر سیستانی و بلوچ تو مالزی آمار مالزی خیلی ضعیف هست.

آمار رو نگاه می کردم متوجه شدم اکثرا با جستجوی مطالبی در مورد سیستان و بلوچستان وارد سایت میشن و این خیلی عالی هست.
نمونه ای از کلمات جستجو شده:
ظروف سفالی شهر سوخته
نگور
ضرب المثل های عاشقانه بلوچی
بازی های محلی سیستان
تصاویر روستای خمر آباد
لباس مردان بلوچ
زابل قایق
تالار سیستانیان
اولین چشم مصنوعی متعلق به شهر سوخته
روستاهای سیستان

اینا تعدادی از بازدید کننده های امروز بودن که از طریق جستجوی کلماتی که ذکر شد وارد سایت شدن.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

سلام
مثل اينكه اصلا متوجه نشديد من چي گفتم.
من دارم پيشنهاد ميكنم نقد نمي كنم كه دوستان بخواهند دليل اين را به من بگويند و توجيه كنند بعضي از كم كاري ها و يا نقاط مثبت را. كه مثلا بازديد كننده چطور بوده يا سايت فلان و ....
مهم ترين چيزي كه من دارم از كمبودش ميگم زيرگروه ها و موضوعات مناسب در تالار هست يعني تالار مجموعه موضوعاتي كه برايش تعريف كرده كم است و گستره هر كدام از اين موضوعات هم خيلي زياد.
براي اين كه كمي روشنتر بشه حرفام با مثال ميگم.
در موضوع آشنايي با سيستان و بلوچستان شما از فرهنگ گرفته تا تاريخ و جغرافياو ... از سيستان و بلوچستان ميشود گفت. و خود اين كه سيستان و بلوچستان است نيز داراي مشكل است بلكه بايد براي شناخت سيستان يك زير مجموعه و براي بلوچستان نيز يك زير مجموعه درست بشه.
و براي بحث تاريخي و فرهنگي اصلا يك موضوع جديد ايجاد بشه.
مثلا جاذبه ها بره زير مجموعه آشنايي با سيستان و بلوچستان.
و فرهنگ سيستان و بلوچستان و تاريخ بره در موضوع جديد به نام .... (بايد فكر كرد). البته با زير مجموعه هاي جديد مثل آثار و صنايع دستي. و ...
بايد يه بخش جديد ايجاد بشه به نام مولتي مديا (چند رسانه اي) و عكس و فيلم و صوت از هم جدا بشه و زير گروههاي هر كدام هم مشخص بشه.
سفر هاي من به جنوب بلوچستان به سفر نامه (يا چيز بهتري) تغيير پيدا كند تا اين همه جزيي نباشد و غير سيستانيان اگر خواستند عضو شوند بتوانند در اين موضوع سفر خودشون يا نظرشون رو بنويسند.
تفريح و سرگرمي هم كه خيلي كلي هست همونطور كه قبلا هم اشاره كردم از عكس گوسفند با موهاي فشن تا بازي كبدي و ... را در زير خود ميتواند داشته باشد. بايد زير مجموعه هاي اين هم مشخص شود.
نكته اي ديگر كه بايد اشاره كنم اين است كه وقتي كسي به ادرس سايت وارد ميشود اول از همه بايد به صفحه اول وارد شود ولي اينگونه نيست چون وقتي وارد ميشود به صفحه ورود به تالار وارد ميشود.
منتظر انتقادات و پيشنهادات هستم.
تصویر
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

درباره گروه بندی ها موافقم. ادمین به داد بخش ها برس.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
ارسال پست

بازگشت به “مباحث ویژه”