هدف تشکیل تالار چیست؟

مباحثی پیرامون موضوعات ویژه استان
سوالات بنیادی خود را اینجا مطرح کنید.
به عقاید هم احترام بگذاریم.

مدیر انجمن: Admin

sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

هدف تشکیل تالار چیست؟

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

با سلام همیشه وقتی میخوایم یا کاری بکنیم باید هدفمون مشخص باشه و گرنه همون اول کار به بیراهه میریم و یا اینکه در چند گانگی ای افتاده و نمی دانیم آخر هدفمان کدامیک از این اهداف است.
این تالار هم به نظر من در این چند گانگی افتاده افتاده از طرفی میخواهد مخاطب جذب کند و از طرفی کاری کند برای سیستان و بلوچستان و این باعث شده که از طرفی زایمان برای بالای 25 سال را داشته باشد و از طرفی بازی ها و عکس هایی و ... از سیستان و بلوچستان.
به این دلیل از کاربران تالار و همچنین آدمین عزیز بخوام که باید هدفمانچه باشد؟
ببخشید قصد ندارم زحمات دوستان را ندیده بگیرم ولی نیاز است که هدفمان از این گردهمآیی مشخص شود.
مشخص شود که آیا برای تفریح و سرگرمی جمع شده ایم یا اینکه میخواهیم کاری شکیل و معنا دار برای سیستان کنیم.
دوستان بحث جدی است لطفا نظراتتان را بگویید. تعریف و تمجید هم نیاز نداریم. نظر کارآمد میخواهیم
موفق باشید
تصویر
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

Re: هدف تشکیل تالار چیست؟

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

سلام
دلیل عضویت من در این سایت شعار هایی بود که اینجا دیدم و می خوام که همه این شعار ها واقعی بشن!!
و مهمترین عامل تشکیل بزرگترین پایگاه داده تخصصی سیستان و بلوچستان!!
و مباحث خوبی که اینجا عنوان شده بود!!
هدف همه ما فکر میکنم این هست که می خواهیم برای خودمان و مردمان کار انجام بدیم!!
و هر کس به سلیقه خودش داره کار خودش رو انجام میده!!
من ارزو میکنم که این سایت بتونه روزی کنفرانس و سمینار در ضمینه های مختلف در استان برگذار کنه!!
و فعلا هدف من از مطالبی که اینجا مطرح کردم ایجاد جرقه در ذهن خواننده بوده و امیدوارم بتونیم با هم و افراد متخصص بیشتر جنش فکری و نرمافزاری درستی رو ایجاد کنیم!!

همونطور که میبینین افراد فعال سایت کم هستن و ما برای بهتر شدن مطالب سایت نیاز به افراد فعال بیشتر که تخصصی کار کنند داریم!!
اما این افراد چطور باید به سایت بیان؟
در مورد مسائل تفریح و سرگرمی که ظاهرا حجم مطالبش داره زیاد میشه باید بگم وجودش بد نیست!!
و از اونجایی که بیشترین امار جستجو ها در ایران مربوط به این قبیل مسائل هست میشه امیدوار بود که بیننده سایت بیشتر بشه!!
باید از ادمین عزیز بخواهیم بر اساس آمار سایت به ما بگه که این مطالب روی تعداد بازدید ها چه تاثیری داشته؟
اگر تاثیر خوبی داشته باید کاری کرد که بازدید کننده این مطالب مبحث های اصلی سایت رو ببینه!!
چون فکر میکنم آمار بیشتر مراجعات از طریق موتورهای جستجو هست( مثلا خودم از همین طریق با سایت اشنا شدم)
افزایش استفاده از کلمات کلیدی که بازدید کننده رو به سایت بیاره خیلی مهم هست!!
مثلا اگر دقت کرده باشید نام استان سیستان و بلوچستان رو من زیاد در مطالبم استفاده میکنم!!

یا اینکه میخواهیم کاری شکیل و معنا دار برای سیستان کنیم.

در ضمن یک ارزوی بزرگ من این هست که شما آقا تقی عزیز نام استان رو کامل بگین و همیشه بلوچستان رو در کنار سیستان بیارین!!( مثل غیر بومی ها بخاطر گفتن نام کامل استان تنبلی نکننید)
چون اگر ما تو این سایت به این همدلی نرسیم هیچ کاری نمی تونیم انجام بدیم!!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: سیستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط aminnoura »

سلام.
هدف گذاری کار سختی هست.
ولی مسائل سرگرمی و اخبار روز کشور ربطی به هدف نداره.
بلکه میتونه کمک خوبی برای رسیدن به هدفمون باشه.
از روزی که این مسائل داره اضافه میشه حتی خود من که روزی یکبار سر می زدم حالا بیشتر سر می زنم.
البته مساله اصلی ما در این تالار باید سیستان و بلوچستان و دغدغه هاش باشه.
امين نورا به عادت ، عادت کرده است وگرنه آن را ترک مي کرد.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
rasool
تفریح و سرگرمی در سرزمین دریا و کویر
تفریح و سرگرمی در سرزمین دریا و کویر
محل اقامت: سیستان دیار رستم دستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط rasool »

هر چیزی باید از یک جایی شروع بشه
سایتی مثل گوگل هم وقتی شروع کرد گوگل الان نبود
و مهم اینه که افرادی باید باشند که دلسوز سایت باشند و اینکه نزارن هیچ موقع سایت بره پایین
وقتی ما مطلبی رو در مورد استان مون یا سیستانمون میزاریم وقتی کسی که مثلا زابلیه و توی آفریقا زندگی میکنه بیاد یه سرچ بزنه در مورد شهرش میتونه راحت مطلب ما رو پیدا کنه واین خودش یه نوع فرهنگ سازیه و اون فرد رو هم بیشتر امیدوار میکنه به شهرش که ازش دوره

حالا در این بین تاپیک های دیگه و متفرقه دیگه ای هم ایجاد میشه که هم جنبه تفریحی داره هم اینکه بازم اگه فردی مثلا در مورد یه ماشین مطلب خواست اگه ما به اون اندازه قدرتمون بالا بره که جزئ اولین سایت های سایت های معروف سرچ باشیم اون فرد به همین بهانه کشونده میشه به سایت و وقتی مطلبش رو میگیره ممکنه یک کلمه هم از شهر واستان ما با خبر بشه وبه معلوماتش اضافه بشه که واسه ما همین بسه

مرسی
شما از مطالبي كه ميخوانيد نشانه شخصيت شماست

تصویر
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

از تقی عزیز بخاطر ایجاد این تاپیک ممنونم.الان که سایت ما داره کم کم جون می گیره واقعا لازمه که با هم همفکری کنیمو اهداف سایت رو جدی تر بررسی کنیم.
منم حرفهای شما دوستان عزیزتر از جانم رو خوندم :smile: همه دارین درست می گین و از نگاه خاصی که به مسایل دارین حرف می زنین.
بذارید اینطوری بگم ما چند نفر یه جورایی قسمتی از وقتمون رو اینجا می گذرونیم وبا توجه به معیارهامون سعی می کنیم فعالیت کنیم.چیزی که مطرحه اینه که شاید همه ی ما ها نتونیم حتما درباره ی مسایل استان به طور مستقیم حرف بزنیم.اصلا علت وجود تالار در همه جای اینترنت اینه که اطلاعاتمون و دغدغه هامون رو یه جایی مطرح کنیم که همه باهاش بتونن رابطه برقرار کنن و اظهر نظر کنن یعنی یه جایی باشه که افراد مکمل هم بشن.
من با توجه به پست ها و ارتباطی که با شماها داشتم به این نتیجه رسیدم که:
تقی میخواد فقط در زمینه سیستان فعالیت کنه
رسول دوس داره در زمینه موضوعات مختلف (همه جای دنیا) فعالیت کنه.بیشتر با مسایل FUN حال میکنه و اصلا آدم خوش مشربی هست.
امین می خواد در زمینه کل استان و حتی دنیا فعالیت کنه وتا جایی که میتونه از اونها واسه مشکلات استان یه راه حلی پیدا کنه.
4z4عزیزمون به مسایل نگاه تیزبینی و موشکافانه ای داره و دوس داره به مسایل بنیادی استان بپردازه و خواننده رو وادار کنه که بهتر دور و برش رو ببینه.
آقای دهواری هم که بلوچ و بلوچستان وشعر وفرهنگ واسش خیلی مهمه
خودمم که شماها میدونین و همینطور بقیه دوستان مثل آناهیتا یا سونیا و ... اونها هم به همین صورت.
حالا ببینید ما چیکاره ایم.انگار یه جورایی خدا ماها رو سر راه همدیگه قرار داده تا مکمل هم باشیم.جدی میگم دقت کنید :smile:
دیگه چی بهتر از این می خوایم.ما می تونیم رفتار همدیگر و نقد کنیم تا با تفکرات هم آشنا بشیم و روی هم تاثیر مثبت بذاریم ولی به نظر من هیچکدوم ما حق نداریم واسه اون یکی تعیین تکلیف کنیم.ما داریم آزاد فکر میکنیم و متناسب با دیدگاه خودمون سعی میکنیم شرایط رو بهتر کنیم.:wink:
در مورد هدف همیشه دوس داشتم سایتمون فقط یا تالار نباشه.گاهی به این فکر میکردم که مثلا یه بخشی داشته باشیم که پایان نامه های دانشجویانی که درباره مسایل استان فعالیت می کنن به اینجا بیاد و به صورت آنلاین قابل مشاهده باشه.یا اینکه یه فروشگاه داشته باشیم که به صورت اینترنتی صتایع دستی استان رو به همه جای ایران بتونه برسونه و ... لطفا شما هم بگین چی فک می کنین.شاید بهتر باشه تا پیدا کردن اعضای جدیدتر سایت رو فقط فروم کنیم :smile:
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

فکر فروش صنایع دستی فکر خوبی هست.
اسکریپت فروشگاه آنلاین داری؟
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
Admin
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

aminnoura نوشته شده:فکر فروش صنایع دستی فکر خوبی هست.
اسکریپت فروشگاه آنلاین داری؟

آره اون مشکلی نیست.فقط باید ببینیم این صنایع دستی رو از کجا و چگونه پیدا کنیم.دروازه خاش یه فروشگاه هست اما خیلی وقت پیش اونجا بودم الان چیزی از اجناسش یادم نیست.
خودم تاحالا هیچکاری نکردم.باید به فکر اون هم بشیم.کسی اطلاعات بدرد بخوری در این زمینه داره؟
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
aminnoura
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
تماس:

باید با پست هم هماهنگ کنی.
به سازمان میراث فرهنگی و ... هم می تونی سر بزنی.
امین نورا دات نت
امین نورا دات کام
.....
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

فروشگاه اینترنتی تازگی ها صاحب قانون شده و نیاز به مجوز قانونی داره!!
توسعه سایت جز ملزومات هست اما این کار نیاز به بررسی بیشتر داره!!
پیشنهاد هم میشه زیاد داد مثلا میشه مثل ebuy عملکرد تا کار برا بتونن محصولات خودشون رو بفروش برسونن!!( اینجوری میشه اشتغال زایی هم کرد)

مثلا یه بخشی داشته باشیم که پایان نامه های دانشجویانی که درباره مسایل استان فعالیت می کنن به اینجا بیاد و به صورت آنلاین قابل مشاهده باشه

چطوری میشه اینکار رو کرد؟
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

با سلام
مثل اینکه منظورمو ئرست بیان نکردم. چون بحث کاملا با اون چیزی که میخواستم متفاوت پیش رفته.
من نمی گم که نباید به ماشین و غیره پرداخته بشه ولی نباید اینها را در درجه اول قرار بدیم.
ما همه هدفمون درست کردن آبادی سیستان و بلوچستان و شناساندن چهره حقیقی و درست این به هموطنهامون و یا خراج کشوره.
این که اینجا فروشگاه مجازی بشه رو اصلا موافق نیستم. و این هدف نیست یه ایده جدید برای تالاره.
هدف مثل اینکه میخوایم در این تالار از فرهنگ سیستان و بلچستان بحث کنیم همانکاری که تالار گفتمان سیستانیان در پیش گرفته (البته برای سیستان)
یا اینکه این وبسایت به دانشجویان سیستانی بپردازد دغدغه هایشان و نیازهایشان و ... (دور هم جمع کردن دانشجویان سیستان و بلوچستانی)
یا اینکه هدفمون محیط زیست استان مون باشه. (نابودی گاندو بلوچستان، چاه نیمه و تاثیرات مخرب بر محیط زیست سیستان و ...)
یا اینکه هدفمون رو رو باستان شناسی سیستان و بلوچستان متمرکز کنیم (قلعه سیب سوران کوه خواجه شهر سوخه دهانه غلامان ...
یا اینکه بیایم و روی مسائل سیاسی سیستان و بلوچستان بحث کنیم
و ....
امیدوارم متوجه شده باشین منظورمو.
موفق باشید
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “مباحث ویژه”