هدف انجمن ایده سرای دانشجویان

مکانی برای ثبت ایده های شما برای پروژه ها و تحقبقات دانشجویی

مدیر انجمن: 4z4

آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

هدف انجمن ایده سرای دانشجویان

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

با سلام به همه دوستان

اول یک خاطره :

زمانی که دانشجو بودم به ترم آخر که رسیدیم همکلاسی ها ( بخصوص خانومهای کلاس) دچار بحران بدی شدن!!
دامنه این بحران اینقدر زیاد بود که به استادها هم رسید و باعث شرایط بدی برای بچه ها واستادها شد!!

این بحران چیزی نبود جز بحران پروژه پایان دوره!!
اون ترم درسها سنگین بودن کسی برای پروژه وقت نداشت و چون همه می خواستن زود تر از دانشگاه فارق التحصیل بشن استرس عجیبی به جون بجه ها افتاده بود!!
همه از استادایی که پروژه ساخت می دادن فراری بودن و دنبال استادایی بودن که پروژه تحقیقاتی تعریف کنن!!
چون بیشتر بچه ها دنبال پروژه تحقیقاتی بودن دانشکده تصمیم گرفت که دانشجو ها رو بین استادها تقسیم کنه!

نتیجه عقب افتادن فارyغ التحصیلی تعداد زیادی از بچه ها ، خرید پروژه از بیرون و کپی برداری های زیاد و پروژه های کم محتوا و کم ارزش شد!!

من ( تعریف از خود نباشهتصویر ) از 3 ترم قبل به فکر پروزه پایان دوره بودم و موفق شدم ترم ما قبل آخر ارائه بدم و 20 بگیرم!!
و بعد از اون چندجا که برای کار مرجعه کردم وقتی از من درباره پروژم می پرسیدن روی نظر مصاحبه کننده تاثیر مثبتی می گذاشت!!
پروژه من سنگین نبود و 6ماه غیر فشرده بیشتر کار نکردم!
ولی چون در زمان خودش ایده جالبی بود و کاربردی ازش خیر دیدم!!تصویر

چند وقت پیش تو اینترنت خبر 2 تحقیق از بچه های استان سیستان و بلوچستان که تو جشنواره خوارزمی مقام آورده بودن رو دیدم، یکی دلایل اینکه مردم زاهدان فیلم هندی زیاد نگاه می کنند و دیگری دلایل درس نخواندن یک رده سنی رو بررسی کرده بودن!تصویر ( همین طور که می بینید ایده های ساده اما مهم برای استان سیستان و بلوچستان افتخار آفرین شدند)

وقتی این اخبار رو خوندم یاده خاطره ای که تعریف کردم افتادم!!!!
و این سئوالات که چرا دانشجو های ما دچار چنین مشکلاتی میشن و انرژی این همه دانشجو چرا هدر میره و چرا این انرژی ها همسو نیستن؟ تو ذهنم نقش بست!!

مشکل اصلی بچه های کلاس ما نداشتن ایده برای شروع به کار و از دست دادن زمان برای پیدا کردن ایده مناسب بود!

به نظر من علت عمده بیکاری تحصیلکرده های جوان استان سیستان و بلوچستان این هست که متخصص نیستند!!
و به من ثابت شده که اگر فردی متخصص باشه به راحتی کار پیدا می کنه!!

بهترین راه برای متخصص شدن در زمینه ها مختلف، مطالعه و تحقیق هست و چه زمانی بهتر از دوران شیرین دانشجویی؟!!

امروز که به بازار کار و اجتماع آمدم به مشکلات و موارد زیادی برخوردم که هر کدوم می تونن موضوع و ایده برای یک تحقیق موفق دانشجویی باشن!!

این انجمن رو ایجاد کردیم تا بتونیم مواردی رو که می بینیم و یا به ذهن ما خطور می کنه در اینجا ذکر کنیم شاید هر کدوم از این موارد و مشکلات ایده ای باشه برای دانشجو های عزیز استان تا در اون رابطه تحقیق کنند و شاید راه حلی برای خیلی از مشکلات پیدا بشه!

در پایان از همه عزیزانی که این مطلب رو خوندن بخصوص استادهای عزیز دانشگاه دعوت به همکاری و ارائه ایده های هر چند ساده و پیش پا افتاده می کنم!!

امیدوارم که بتونیم کمکی به رشد فکری دانشجویان بکنیم!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
alpha
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★

Re: هدف انجمن ایده سرای دانشجویان

پست خوانده نشده توسط alpha »

ایده سرای دانشجوووووووووو!!!! پس ما فارغ التحصیلان چی؟
انسان نه آن طور است که می پندارد
نه چنان است که او را می شناسد
و نه آن است که می نماید.
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

Re: هدف انجمن ایده سرای دانشجویان

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

اینجا برای شما فارغ التحصیل هاست که اگر برنامه ناتمامی از دوران دانشجویی داشتید و یا به موضوعی علاقه مند شدید اما فرصت مطالعه و تحقیق رو نداشتید و یا ایده ای رو داشتید که نتونستین پیگیر بشین و...
با بقیه دوستان در میون بگذارید تا اونها برن دنبالش!!

در واقع اینجا باید سعی کنیم که ایده های هدف دار برای کار به دانشجو های عزیز بدیم!! :(
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “ایده سرای دانشجویان”