دیکشنری آنلاین بلوچی به فارسی

معرفی کتابهای مرتبط با موضوعات سیستان و بلوچستان
کتاب عنصر تاثیرگذار در رشد استان سیستان و بلوچستان
کتابهای فرهنگی ، تاریخی و اجتماعی استان را به هم معرفی کنیم
با کتاب در مورد سیستان و بلوچستان بیشتر بدانیم
آواتار کاربر
dehvary
ادبیات و فرهنگ بلوچستان و بلوچ
ادبیات و فرهنگ بلوچستان و بلوچ
محل اقامت: س و ب
تماس:

دیکشنری آنلاین بلوچی به فارسی

پست خوانده نشده توسط dehvary »

سلام دوستان

تاکنون بجهت اینکه حمل بر خودنمائی نباشد صحبتی از دیکشنری در دست اقدام خود بعمل نیاوردم تا اینکه دوستی از دوستان سایت مطلبی تحت عنوان دیکشنری های آنلاین بلوچی تهیه کردند. و این باعث شد تا بنده نیز به معرفی دیکشنری خودم بپردازم.
دو دیکشنری ایشان معرفی کردند که یکی از آنها بلوچی با رسم الخط لاتین است مثلا کلمه "اسپ" یا همان اسب را به صورت "asp" آورده و دیکشنری دوم نیز بلوچی به بلوچیست در واقع معنای کلمات را نیز با بلوچی شرح داده است.

با توجه به این موضوع و از آنجا که دو دیکشنری معرفی شده ایشان با زبان بلوچی پاکستان می باشند بر خود لازم دانستم تا یک دیکشنری با لهجه بلوچستان ایران تهیه نمایم. قابل ذکر است که بلوچی پاکستان به مراتب کاملتر از بلوچی ایران است چراکه تابحال بنا به عللی توانسته اصالت خود را حفظ نماید و اکثر کلمات آن همان کلماتیست که 50 سال قبل در بلوچستان ایران کاربر داشته است.

مخاطبین اصلی دیکشنری در دست اقدام این حقیر بلوچان ایران و از طرفی سایر ایرانیان علاقه مند به زبان بلوچی است و سعی کردم البته در ابتدا در آن از کلمات ساده و عمومی بهره بگیرم و اگر عمری باقی بود در نهایت آنرا تکمیل و در اختیار هموطنان عزیز قرار بدهم.
یک مقدمه کوتاه نیز در ابتدای وبلاگ مربوطه درج کردم امیدوارم برای علاقه مندان مثمر ثمر واقع گردد.

آدرس وبلاگ:

http://www.diction-baloch.blogsky.com
لذ تي كه در فراق است در وصال نيست چون در فراق شوق وصال است و در وصال بيم فراق.
لحظات را طي کرديم تا به خوشبختي برسيم، وقتي رسيديم فهميديم خوشبختي همان لحظات بود.
آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

Re: دیکشنری آنلاین بلوچی به فارسی

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

ان شالله که بزودی شاهد نسخه های چاپی دیکشنری شما در بازار باشیم!!
کمکی هم اگر از ما ساخته هست در خدمتیم!!
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

اگه استاد تمايل داشته باشن ميتونم برنامه ساخت ديكشنري تحت وب رو بنويسم و تو ي همين سايت با يه لينك جداگانه قرار بديم.گرچه اين روزا مشغله هام چند برابر شده اما سعي خودمو ميكنم.فقي كافيه استاد اشاره كنه :D
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

سلام
خیلی خوبه
من چند وقت پیش در تالار گفتمان سیستانان پیشنهاد فرهنگ لغت سیستانی تحت وب رو دادم اگه آدمین قبول کنه من خیلی ممنونشون میشم
راستی دوستان تالار گفتمان دارند روی نرم افزار فرهنگ لغت ساز کار میکنند تا بتونیم فرهنگ لغت تمام ربان ها گویش ها و لهجه های ایران را در آن بگنجانیم
و فرهنگ لغت سیستانی به نام سیستانیکا نیز ساخته شده و در تالار برای دانلود گذاشته شده...
موفق و مانا باشید
تصویر
آواتار کاربر
Admin
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

البته اگه اين ديكشنري رو داشته باشيم ميتونيم براي هر زباني (هم بلوچي و هم سيستاني) ازش استفاده كنيم.
علي الحساب منتظر جواب استادمونيم هستيم ;)
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
obid
°°° تازه وارد °°°
°°° تازه وارد °°°

پست خوانده نشده توسط obid »

تو کی میای
salam
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
محل اقامت: زاهدان

پست خوانده نشده توسط salam »

درود بر استاد دهواری گرامی
کار بسیار ارزنده و ماندگاری را شروع کرده اید همه وظیفه داریم همکاری کنیم ضمن تقدیر و تشکراز شما و در صورت نیاز و صلاحدیدامادگی همکاری خود را اعلام و با اساتید دیگر که در این زمینه تجاربی دارند از جمله دکتر موسی محمود زهی-دکتر عبدالغفور جهاندیده - دکتر عظیم شه بخش-استاد واحد بخش بادپا-استاد علی بخش دشتیاری-استاد خدرحم شکل زهی -استاد عبدالحمید ایرانژاد-استاد عبدالوهاب ایرانژاد- استاد سیدمحمد گرگیج- برادران اساتید درازهی حاضرم مطرح نمایم و نظر انها را برای همکاری جلب کنم منتظر جواب جنابعالی هستم.(عبدالسلام بزرگ زاده)
Narouei
°°° تازه وارد °°°
°°° تازه وارد °°°
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست خوانده نشده توسط Narouei »

سلام

لطفا فایل doc این متن ها رو وسام میل بزن نرم افزار کامپیوتری به نام خودتون می نویسم (فری)
ali.narouei@yahoo.com
ارسال پست

بازگشت به “کتابخانه ی تخصصی سیستان و بلوچستان”