ایده تحقیقاتی برای دانشجویان اقتصاد

مکانی برای ثبت ایده های شما برای پروژه ها و تحقبقات دانشجویی

مدیر انجمن: 4z4

آواتار کاربر
4z4
اتاق فکر
اتاق فکر

ایده تحقیقاتی برای دانشجویان اقتصاد

پست خوانده نشده توسط 4z4 »

با سلام

رشد و توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان نیازمند به برنامه های اقتصادی برای بازار های مختلف هست.

با توجه به موقعیت جغرافیایی استان سیستان و بلوچستان تلاش برای بازار های کشور های همسایه می تواند تاثیر بسیار خوبی بر اقتصاد استان داشته باشد.

لذا تحقیق در مورد بازار های کشور های همسایه در زمینه های فرهنگ مصرف مردم این کشورها، مانیتور نمودن نرخ صادرات و واردات کالا های مختلف و تبادلات تجاری ، خدماتی و اقتصادی آنها و امکان سنجی بازارهی این کشورها برای آینده می تواند راهنمای خوبی برای سرمایه گذاری بر اساس توانمندی های استان سیستان و بلوچستان باشد.
ای خدای بزرگ یاری ام ده وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم!!
دکتر شریعتی
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

Re: ایده تحقیقاتی برای دانشجویان اقتصاد

پست خوانده نشده توسط Admin »

در حال حاضر نیازهای کشور های همسایه ما نظیر پاکستان تا حدی توسط تجار ما شناسایی شده اند(مثلا بعضی مواد غذایی).قبلا خبری خونده بودم که میگفت زیره ایران به پاکستان هم صادر میشه.
مطمئنا اگه به لحاظ علمی نیازهای کشور همسایه رو بررسی کنیم و برای مدت طولانی برنامه ریزی کنیم می تونیم موفقیت بزرگی به دست بیاریم. ;)
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
sistankadeh
ادبیات و فرهنگ سیستان
ادبیات و فرهنگ سیستان
محل اقامت: زابل
تماس:

Re: ایده تحقیقاتی برای دانشجویان اقتصاد

پست خوانده نشده توسط sistankadeh »

برای پیشرفت یک منطقه یکی از اصلی ترین نکات که باید به آن توجه شود اقتصاد و روابط اقتصادی است که هم باعث رشد جامعه موجود می شود و هم در روابطی که بین جوامع برقرار میشود جامعه صادر کننده مواد فرهنگ خود را نیز صادر میکند با این حساب سیستان و بلوچستان برای اینکه هم در عرصه های مختلف بتواند پیشرفت کند و هم فرهنگ خود را صادر کند و به دیگران بشناساند باید پای در این وادی گذاشته و خود سیستان و بلوچستانیان این را انجام دهند نه دیگران.
وقتی یک اصفهانی یا مشهدی بیاید در سیستان سرمایه گذاری کند جای اینکه فرهنگ س و ب صادر و شناخته بشه فرهنگی صادر و شناحته میشه که از نگاه یک مشهدی یا اصفهانی و .. شناخته شده و بعد از شناخت او دیگران به شناختی میرسند که این هم نوعی لقمه را دور سر چرخاندن است. جز این اینکه بیتشر با فرهنگی از س و ب آشنا میشوند که فرهنگ اصیل نیست بلکه شناختی از فرهگ ماست که آن شناخت هم کامل نیست..
موفق و مانا باشید
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “ایده سرای دانشجویان”