« تشکیل کارگروه ویکی پدیا سرزمین دریا و کویر »

مباحثی پیرامون موضوعات ویژه استان
سوالات بنیادی خود را اینجا مطرح کنید.
به عقاید هم احترام بگذاریم.

مدیر انجمن: Admin

آواتار کاربر
Goche Sisto
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
محل اقامت: Tehran / Sisatn
تماس:

« تشکیل کارگروه ویکی پدیا سرزمین دریا و کویر »

پست خوانده نشده توسط Goche Sisto »

در این تاپیک مشارکت های خود را در دانشنامه ویکی پدیا اعلام داشته و جهت غنی تر کردن این پایگاه عظیم در موضوعات پیرامون سیستان و بلوچستان به هم فکری خواهیم نشست . از دوستان سیستانی و بلوچ درخواست دارم نهایت توجه خود را به این مسئله مهم داشته باشند .
بولتن تحلیلی سیستانیان

Zabax.blogfa.com
payamsistani
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★

Re: « تشکیل کارگروه ویکی پدیا سرزمین دریا و کویر »

پست خوانده نشده توسط payamsistani »

درود بر عزیز دل

اندیشه ی بسیار خوبی ست هر چند بار ها با شما و دوستان دیگر در این باره سخن گفتیم اما نمی دانم چرا کارها خوب انجام نمی شود. و تمام کارهای آغاز شده با دوستان سیستانی یا از یاد می رود و یا نیمه تمام رها می شود . اتفاقن چند روز قبل نامه ای برای جناب سنچولی هم نوشتم و گفتم حاضرم بخشی از نوشته ها در مورد فرهنگ - ادبیات و بزرگان را بنویسم و برای هرکسی که دسترسی به این سایت دارم بفرستم تا در آن جا بگذارد . در هر روی هنوز هم دیر نشده است و بنده با شما در این باره همراه هستم.
تصویر
آواتار کاربر
Goche Sisto
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
تماس:

درود بر پیام گرامی ام، یقینا تکیه بر پشتوانه فرهنگی به مانند شما ما را در امر غنی سازی دانشنامه ویکی پدیا توانمند تر خواهد ساخت .

مطالب ارسالی بایستی قبل از درج در ویکی پدیا، در یکی از سایت ها (مانند سایت خودمان، یا سیب پرس یا سایت انسان شناسی و فرهنگ) بارگذاری شده تا برای هر مطلب مان رفرنس اینترنتی داشته باشیم . همچنین می توانیم از مطالب کتب مربوطه نیز استفاده کنیم .
بولتن تحلیلی سیستانیان

Zabax.blogfa.com
آواتار کاربر
Goche Sisto
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
تماس:

آخرین مشارکت های من در ویکی پدیا به ترتیب زمانی :

- راه اندازی صفحه بحث و بیت

- راه اندازی صفحه رقص سیستانی

- راه اندازی صفحه مراسم محلی سیستان

- راه اندازی صفحه حسینا

- راه اندازی صفحه ماه های سیستانی

- راه اندازی صفحه غلامرضا عمرانی

- راه اندازی صفحه غلامرضا شیخ نژاد

- راه اندازی صفحه سیستانین

(متاسفانه به دلیل اختلال در سایت نتوانستم لینک همه عناوین رو بذارم، با جستجوی هر عنوان در گوگل می تونید به صفحه مزبور ویکی پدیا راهنمائی بشید) .
بولتن تحلیلی سیستانیان

Zabax.blogfa.com
payamsistani
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★

پست خوانده نشده توسط payamsistani »

درود بر حامد عزیز

سپاس از مهربانی ها و تلاش هایت در این گستره . بی گمان ما نیاز به گسترش جدی در این بخش ها داریم . نکته ی که بنده با دوستانی که بی ریا و پرتوان در این گستره کار می کنند عرض کرده ام این است که فعالیت در این بخش یک چیز است و چگونه فعالیت چیز دیگری . دوستان دیگری نیز در این بخش فعال هستند اما به گمانم بخشی از نوشته ها بسیار سطحی و گذراست و گاهی نیز فاقد ارزش علمی و یا برخی بسیار احساساتی . پر توانی و زرفای نوشته ها کمک بسیار زیادی می تواند در ماندگاری و ارزشمندی نوشته ها و سپس مرجع قرار گرفتن آنان باشد . برای نمونه شما به همین صفحه ی بحث و بیت های ایجاد شده بنگرید . درست است که هنوز تکمیل نشده است اما تعریف دوستان از بحث بیت و شناس نامه ی کوتاهای که برای او نوشته اند نارسا و ناقص و در برخی جاها نیز نادرست است . پس همان گونه که ما به گسترش در این گسترها نیاز داریم به چگونگی نوشته ها و نیز عمق و ارزشمندی آنان نیز باید توجه کنیم و این ضغف بسیار زیاد بسیاری از نوشته های ما در گستره ی جهان رایانه ای است . ترسم این است که ما تلاشی را انجام بدهیم و پس از مدتی مجبور شویم کلی انرزی برای برداشتن و پاک کردن نوشته ها از ویکی پیدیا بکشیم و پیشنهاد بنده این است که قبل از گذاشتن مطالب در ویکی پیدیا اگر به ارزش مندی نوشته ها بیشتر توجه شود کاراتر و بهتر خواهد بود . اگر دوستان در این راستا متعهد تر عمل کنند بنده هم از بن جان در کنارشان خواهم بود و حتا می توانیم مباحث دیگری را نیز باز کنیم .

ارادتمند شما : پیام سیستانی
تصویر
آواتار کاربر
Admin
سفرنامه های سیستان و بلوچستان
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

از ایجاد این تاپیک در سایت خوشحالم.مطمئنا می تواند جرقه ای بزرگ در ذهن علاقه مندان و فعالان فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان ایجاد کند.
بگذارید در رابگه با این گفته ی پیام عزیز :
اندیشه ی بسیار خوبی ست هر چند بار ها با شما و دوستان دیگر در این باره سخن گفتیم اما نمی دانم چرا کارها خوب انجام نمی شود. و تمام کارهای آغاز شده با دوستان سیستانی یا از یاد می رود و یا نیمه تمام رها می شود
موضوعی را بیان کنم.
برای اینکه در رابطه با یک کار گروهی موفق عمل کنیم علاقه کافی نیست.ابتدا باید هدف را به خوبی مشخص کنیم.باید دقیقا بدونیم که می خوایم به کجا برسیم.پس بزرگترین و مهمترین قدم همان اولین قدم ، یعنی تعیین هدف است.
مثلا در همین مورد که اکنون حامد عزیز مطرح کرده است ، هدف کاملا مشخص شده است.همه ی ما از خواندن این ایده لذت می بریم و نوری در ذهنمان برای تحرک و فعالیت به وجود می آید.
در مرحله ی بعد نیاز به بیان روشهایی برای دستیابی به هدف است.معمولا ضعف ما در اینجاست پیام جان.برای اینکه کارگروه تشکیل گردد ناگزیریم چندین قید بر دامنه ی فعالیتهای خودمان بگذاریم.
منظورم ایجاد تعهد است.تنها با ایجاد تعهد می شود با برنامه حرکت کنیم.بنابراین کسانی که تمایل به مشارکت دارند را باید مشخص کنیم.می توانیم این کار را در همین پست اول حامد انجام دهیم.(منظورم این است که پست اول را مرتب ویرایش کنیم تا بروز باشد).در قدم بعدی نیز می توان عنوان فعالیتهای انجام شده توسط هر کاربر را به آن اضافه کنیم.
در مرحله بعدی نیاز به یک مرجع صلاحیت دار است که در مورد انتشار فعالیتهای هنری و فرهنگی و همچنین در مورد زمان و محل انتشار آن تصمیم درست را بگیرد.کسی که در مورد تصمیمهایش منطقی عمل کند و همچنین جوابگوی ابهامات فکری و فنی اعضای کارگروه باشد.
در کنار همه ی این قیدها نیز باید قید زمان را هم اضافه کنیم.
به اعتقاد من ریشه ی بیشتر مشکلاتی که امروز دامنگیر سایتهای استان که به نحوی در تلاش برای کار فرهنگی جمعی هستند ، در این موارد خلاصه می شه و نتیجه این شده که تقریبا تمام فعالیتهای انجام شده انفرادی است.
(بخاطر بیان این مطالب در این تاپیک عذرخواهی می کنم غرض پاسخگویی به یکی از ریشه ای ترین مشکلات سایتهای اینترنتی استان بود)

بگذریم ، من هم می خواهم در این کارگروه ویکی پدیا استان سیستان و بلوچستان سهمی داشته باشم.لطفا بگویید من چکار می توانم بکنم.
بنده فعالیت ادبی نداشته ام اما خوشحال می شوم بتوانم کمکی کنم... :wink:
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
Goche Sisto
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
تماس:

سپاس فراوان دارم از پیام عزیزم و دقت نظر ارزشمند اش؛ وقتی به عنوان مثال من نوعی ویرایشگر ویکی پدیا بدونم هستند افرادی که دقت به مطالب ارسالی مون توجه می کنن مسلما من هم سر ذوق می آم و نوشته های دقیق تر و علمی تری رو درج می کنم؛ صفحاتی که در ویکی پدیا به اطلاع تون رسوندم رو صرفا از سر اینکه صفحه ای اختصاصی برای چنین موضوعاتی داشته باشیم راه اندازی کرده بودم و ویرایش علمی اش رو بر عهده متخصصین امرش گذاشته بودم؛ اما متاسفانه همونطور که شاهد هستید ما ها بسیار دست تنها هستیم و در واقع هر گلی زدیم به سر خودمون زدیم!

خواهشی که از دوستان علاقه مند به فعالیت در چنین امر عظیم و پر مخاطبی دارم اینه که ابتدا نیاز مندی ها مون رو لیست و فهرست کنیم؛ به عنوان مثال بسیاری از مشاهیر حال حاضر سیستان و بلوچستان در ویکی پدیا جای خاصی ندارند و ما ها هنوز دلخوش به تعدادی نام و روایت از گذشته های تاریخی بسیار دورمون هستیم!

ضمنا صفحه بحث و بیت مورد ویرایش مجدد قرار گرفت؛ هر نوع نکته دیگه ای که لازم بود همینجا مطرح کنید تا پیگیری های مربوطه رو انجام بدم .
بولتن تحلیلی سیستانیان

Zabax.blogfa.com
آواتار کاربر
Goche Sisto
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
تماس:

* صفحه فارسی خواننده بلوچ رستم میر لاشاری نیز با لینک مستقیم با سایت مون راه اندازی شد .
بولتن تحلیلی سیستانیان

Zabax.blogfa.com
آواتار کاربر
Admin
معرفی بیشتر: من نه سیستانیم و نه بلوچستانی ، من سیستانی و بلوچستانیم.
ما کاربران سرزمین دریا و کویر(فارس و بلوچ و شیعه و سنی و ... )فارغ از نژاد ومذهب ، تنها به رشد سرزمینمان می اندیشیم.ما تصمیم گرفته ایم پایگاه اطلاعات تخصصی سیستان و بلوچستان را بسازیم و در این راستا دست همه ی دوستان جدید را برای همکاری به گرمی می فشاریم.مهر ، محبت ، دانش و تخصص خود را از سرزمینمان دریغ نکنیم.
محل اقامت: همه جای استان سیستان و بلوچستان
تماس:

پست خوانده نشده توسط Admin »

به سبب ارادت خاصی که خدمت استاد محمد امین دهواری نژاد دارم و برای شروع این صفحه را در رده ی شاعران معاصر سیستان و بلوچستان ایجاد کردم :wink:
((موج ها را کسی به صف کرده ست
موج ها ياغيان دريايند
باز دريا دوباره کف کرده ست))
سه کایی از پیام سیستانی
اگه لاگین هستی کلیک کردن بر روی دکمه ی "ارسال تقدیر" (همین زیر) هیچ کاری نداره ;) زودباش کلیک کن دیگه ... :D
آواتار کاربر
Goche Sisto
★★★ نورچشمی ★★★
★★★ نورچشمی ★★★
تماس:

* صفحه ویکی پدیا مربوط به ایرج افشار سیستانی نیز راه اندازی شد .
بولتن تحلیلی سیستانیان

Zabax.blogfa.com
ارسال پست

بازگشت به “مباحث ویژه”